Британська міністерка закордонних справ Ліз Трасс засудила дії проросійської окупаційної "влади" Донбасу. Вона наголосила, що вирок так званого "суду" з квазіреспубліки не має законної сили.
Актуально Окупаційна адміністрація на Донбасі засудила іноземців, що воювали за Україну, до смертної кари
В уряді Великої Британії обурилися діями бойовиків
Я категорично засуджую вирок Ейдену Асліну та Шону Піннеру, яких тримають російські довірені особи на Сході України. Вони військовополонені. Це фіктивний вирок, який абсолютно не має законності. Мої думки з родинами,
– зазначила міністерка.
Трасс наголосила, що британський уряд продовжує робити все, щоб звільнити своїх громадян.
Лондон співпрацюватиме з Києвом для звільнення полонених бійців
Речник прем'єр-міністра Бориса Джонсона також відреагував на цинічний та незаконний вирок, пише Sky News. За його словами, британський уряд "глибоко стурбований". Цим "судом" російські найманці порушили Женевську конвенцію, яка передбачає імунітет для військовополонених – їх не можна судити за участь у бойових діях.
У Джонсона наголосили, що Лондон співпрацюватиме з українською владою, щоб звільнити британців, які служили у Збройних Силах України.
До теми Бійці українського Інтернаціонального легіону прибули у Сєвєродонецьк: ЗМІ опублікували відео
Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко запевнив, що українська влада докладатиме всіх зусиль, щоб звільнити захисників. Він назвав дії окупантів публічним судилищем, яке ставить інтереси пропаганди вище закону і моралі, а також підриває механізми повернення військовополонених.
За словами Ніколенка, на іноземних військових у складі ЗСУ поширюється статус комбатантів, тому вони мають такі самі права, як і українські бійці.
Що цьому передувало
26-річний Ейден Аслін, 48-річний Шон Піннер та громадянин Марокко Саадун Брагім добровільно прибули в Україну, щоб допомогти нашим військовим протистояти російським окупантам. Іноземні бійці долучилися до Інтернаціонального легіону Збройних Сил України.
Під час бойових дій захисників-іноземців взяли у полон росіяни. Згодом окупаційних "суд" виніс воїнам "вирок" – смертна кара. Їх звинуватили у "найманстві та насильницькому захопленні влади групою осіб у воєнний час".
Раніше віцепрем'єр Великої Британії Домінік Рааб казав, що вирок оскаржать. На це в захисту є 1 місяць. Якщо смертну кару скасують, то окупанти можуть засудити бійців до 25 років колонії або довічного ув'язнення.
До теми дивіться відео про український інтернаціональний легіон: