Гончарук заявив про відставку: що треба знати про прем'єр-міністра
Прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що написав заяву про відставку з посади і передав її президентові Володимирові Зеленському. Глава держави розгляне цю заяву, але останнє слово за Верховною Радою. 24 канал пропонує ознайомитись із біографією Гончарука.
Заяві Гочарука про відставку передувала публікація в мережі так званої прослушки прем’єр-міністра. На відповідному аудіозаписі кілька людей обговорюють підготовку доповіді Зеленському щодо економічної політики, а також причини і наслідки зростання курсу гривні. А людина з голосом, схожим на голос Гончарука, говорить про "примітивні" уявлення президента в економіці, а себе називає "профаном в економіці".
Біографія Олексія Гончарука
Дізнайтесь більше: Гончарук написав заяву про відставку
Освіта
Навчався Гончарук у середній школі в невеликому місті Городня Чернігівської області. Вищу освіту здобув в Інституті права імені Володимира Великого Міжрегіональної академії управління персоналом (ступінь магістра права).
Закінчив Академію державного управління при Президентові України. Отримав ступінь доктора філософії права (кандитата наук). Доцент кафедри фінансового та банківського права Інституту права імені Володимира Великого, де сам колись навчався.
Кар'єра
З 2005 по 2008 рік Гончарук працював у київській інвестиційній компанії PRIOR-Invest, де очолював юридичний відділ. Потім заснував юридичну фірму Constructive Lawyers, що спеціалізується на наданні юрпослуг у сфері інвестування та фінансування будівництва нерухомості.
З 2009 року очолив громадську організацію "Асоціація допомоги постраждалим інвесторам", що виступала за цивілізований ринок забудівель, у якому враховані інтереси всіх гравців: місцевих жителів, держави, банків, але першочергово – приватних інвесторів.
Гончарук продовжив працювати в цьому напрямку та став заступником гендиректора "Першої Української Індустріально-Інвестиційної Компанії". Ця фірма також займається інвестиціями у будівництво.
Далі очолював ГО "Незалежний арбітражний суд". Ця організація є групою спеціалістів та експертів у галузі права, яка вирішує суперечки у цивільних та господарських правовідносинах.
Читайте також: Гончарук відреагував на резонансні зливи розмов за його участю
Олексій Гончарук / Фото з фейсбук-сторінки
Політична діяльність
У 2014 році під час парламентських виборів був першим номером у списку партії "Сила людей". Політсила не була популярна, тому з результатом 0,11% не отримала жодного місця у Раді за списками.
Гочарук працював позаштатним радником ексміністра екології та природних ресурсів, а згодом радником міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва.
З 2015 по 2019 рік був призначений на посаду голови незалежного експертно-аналітичного центру "Офіс ефективного регулювання". Це незалежна структура, яка має фінансування Євросоюзу. Діяльність центру спрямована на покращення умов ведення бізнесу та інвестиційної привабливості України.
Після виборів Президента України у травні 2019 року Гончарук став частиною команди Володимира Зеленського та обійняв посаду заступника голови Офісу Президента. Згодом Гончарука призначили членом Національної інвестиційної ради України та Національної ради з питань антикорупційної політики. Це дорадчі органи при Президентові України, що займаються профільними питаннями. Ще пізніше Зеленський подав кандидатуру Гончарука в Раду на посаду прем'єра і парламент підтримав його.
Богдан, Зеленський та Гончарук / Фото dosie.su
Українці оцінили роботу Олексія Гончарука: дивіться відео
Підсумки роботи уряду під керівництвом Гончарука
Сам Гончарук заявив, що останні 4 місяці команда Зеленського багато працювала над змінами в Україні. За цей час уряду "багато чого вдалося" зробити.
Що зробив уряд Гончарука за 4 місяці роботи:
- Підготував газотранспортну систему України до переходу на європейські правила. Це дозволило підписати новий транзитний договір між "Нафтогазом" і "Газпромом" та знизити суми в платіжках за опалення для більшості українців до 30%.
- Перезавантажив керівництво органів державної влади.
- Успішно провів перемовини з МВФ та досяг домовленості про угоду на робочому рівні.
Все це дозволило Україні значно покращити свої позиції в міжнародних рейтингах і вдвічі зменшити вартість гривневих запозичень. З 18% до 9%,
– наголосив прем'єр.
- Наприкінці 2019 року Гончарук відзначав, що його уряд працює над тим, аби українці відчули зміни не через 3-5 років, а зараз.
Читайте також: Гончарук анонсував важливі зміни для України у 2020 році
Інші підсумки роботи уряду в 2019 році:
- "Нафтогаз" отримав від "Газпрому" 2,9 мільярдів доларів компенсації за рішенням Стокгольмського арбітражу.
- Схвалено програму медичних гарантій, що гарантуватиме українцям безкоштовну допомогу при пологах, лікуванні інсульту, інфаркту тощо. На це уряд передбачив 72 мільярди гривень.
- Удвічі збільшено фінансування урядової програми "Доступні ліки". До пакету додали інсулін. Загалом у 2020 році на це виділять 3,3 мільярда гривень.
- Відкрито 45 навчально-практичних центрів з новим обладнанням та технікою для учнів.
- Виділено окремий бюджет на програму "Спроможна школа для кращих результатів".
- У Держбюджеті на 2020 рік передбачено доплату молодим вчителям зі стажем до 10 років – вони отримають по 21 тисячі гривень.
- Підписано меморандум із мобільними операторами. Це дозволить українцям мати якісний та доступний інтернет, особливо, в сільській місцевості.
- Запускається програма дешевих кредитів для відкриття малого та мікробізнесу. Для цього розпочали прийом заявок на 5%, 7%, 9%. Сама програма стартує з 1 лютого 2020 року.
- Розпочато земельну реформу. Уряд розробив програму дешевих кредитів для українських фермерів на купівлю землі.
- Запущено процес приватизації збиткових нестратегічних підприємств. Це принесе держбюджету близько 12 додаткових мільярдів доларів.
- Оновлено керівництво найтоксичніших владних структур – Митної служби, податкової, Держгеокадастру, Держгеонадра, Укравтодору та інших.
- Запустили Нову митницю. Вона має перекрити потоки контрабанди в Україну.
- Посилили захист прав власності – відкрили Офіс протидії рейдерству. Спростили процедуру розгляду скарг у сфері держреєстрації та зменшили термін прийняття рішень щодо окремих категорій справ до 24 годин.
- Уряд бореться з тіньовими ринками – по Україні вже закрили понад 5300 гральних закладів та 403 нелегальні заправки.
- Держгеокадастр розпочав наповнення Публічної кадастрової карти новими шарами. Зокрема, додано окремі інформаційні шари "Незареєстровані території", "Ліси", "Природно-заповідний фонд".
- Держпослуги переводять в онлайн: запустили Е-кабінет забудовника, єдиний транспортний портал і тестується додаток Дія (там доступні е-техпаспорт і е-посвідчення водія).