ОП оприлюднив власне бачення України щодо деблокади портів

8 червня 2022, 14:02
Читать новость на русском

Офіс Президента опублікував своє бачення щодо розблокування морських портів України. Для цього потрібні, зокрема, гарантії безпеки.

Туреччина може стати посередником у діалозі з Росією. Власне бачення деблокади оприлюднила радниця керівника ОП Дарія Зарівна 8 червня.

Зверніть увагу 30 кораблів і підводних човнів продовжують блокувати порти, – Міноборони

Туреччина – посередник, але потрібна зброя для безпеки

Україна має власне бачення деблокади наших портів. Як сказав Володимир Зеленський, була запропонована схема безпечного морського коридору, яким зможуть пройти кораблі будь-якої держави-партнера. Необхідні гарантії безпеки у Чорному морі. Туреччина може стати посередником у діалозі з Росією для союзників,
– мовиться в повідомленні.

Також один із варіантів запропонував очільник Офісу Президента України Андрій Єрмак. Він висловив думку про військові конвої країн-партнерів, а також надання Україні протикорабельних ракет для безпеки. Питання продовольчої безпеки Андрій Єрмак обговорював також на зустрічі з послами G7.

Зарівна пише: "Коли голова Європейської ради Шарль Мішель в ООН говорить, що Росія використовує глобальний голод як зброю – це демонструє розуміння, що війна РФ проти України стосується Європи та цілого світу".

Що відомо про можливість деблокади портів

  • Відомо, що через повномасштабне вторгнення Росії в Україну окупованими залишаються окремі райони Херсонської, Запорізької і Донецької областей. Тому Україна втратила контроль над морськими портами та не може постачати зерно за кордон.
  • Денис Шмигаль каже, що через блокування портів є дефіцит продовольства на глобальному рівні.
  • Згодом стало відомо, що Туреччина та Росія планують обговорити питання деблокади українських портів. До Анкари повинен прибути глава МЗС Росії Сергій Лавров.
  • Держдеп США вважає, що особливих змін від цієї зустрічі не очікують.
  • Зеленський зазначив, що Україна веде активні перемовини щодо експорту зерна, але до обговорення в Туреччині наших представників не запрошували.
  • Водночас президент України переконує, що держава готова експортувати зерно. Але найпотужнішою гарантією для цього може бути лише зброя.

Зверніть увагу – у Росії вигадали нові фейки про вертольоти США, паспорти і Німеччину: відео