Про це під час брифінгу розповів прессекретар Державного департаменту США Нед Прайс. За його словами, відновлення експорту українського зерна – це те питання, над яким працюють щодня.
До теми Є декілька варіантів, – Зеленський пояснив, з ким Україна веде перемовини щодо експорту зерна
Питання експорту українського зерна має високий пріоритет
Прайс зауважив, що Держдеп США щодня працює над питанням відновлення експорту українського зерна, адже воно є одним з найпріоритетніших.
Наслідки дій Росії обмежуються не лише тим, що вона робить всередині України, а й країнами по всьому світу, включаючи країни Африки – як Північну Африку, так і Африку на південь від Сахари. Вони й справді взяли на себе основний тягар,
– додав прессекретар.
Він наголосив, що Україна до російського вторгнення була житницею для усього світу. Вона здійснювала експорт і пшениці, і добрив. Водночас країна-агресорка також має потенціал для експорту своєї пшениці, добрив та інших харчових продуктів. Тому в США дуже обдумано підійшли до розроблення санкційної політики.
"На відміну від того, що висуває Російська Федерація, у нашій політиці санкцій є дуже прозорі та чітко окреслені заходи, щоб гарантувати, що ми не робимо нічого, що обмежує можливості Росії експортувати продовольство та добриво", – додав Прайс.
Зауважте Україну не запрошували, – Зеленський про "зернові переговори" з Росією у Туреччині
Від переговорів Росії та Туреччини не очікують проривів у питанні відновлення експорту
Лавров 8 червня відвідає Туреччину. Під час цієї зустрічі, цілком ймовірно, обговорюватимуть гарантії безпеки "зернового коридору" з України. Проте Прайс зауважив, що не знає, чи будуть якісь прориви щодо цього.
"Я не знаю, чи варто очікувати проривів. Звичайно, ми уважно стежитимемо. Після цього візиту ми поговоримо з нашими турецькими союзниками", – зауважив речник Держдепу США.
Він додав, що Сполучені Штати дотримуються політики "нічого про Україну без України". Також США підтримують усі дипломатичні зусилля, які ретельно та тісно координуються з нашою державою, щодо збільшення українського експорту харчових продуктів та добрив на світовий ринок.
"Це виклик, який виник з 24 лютого, коли Росія почала війну проти України", – заявив Прайс.
За його словами, у зустрічі братимуть участь лише представники Росії та Туреччини. Однак там не буде нікого з України. Саме тому він переконаний, що ці перемовини самі по собі не зможуть розв'язати проблему вивезення українського зерна. Прайс підсумував, що у центрі всього того, що роблять для полегшення експорту українських харчових продуктів та добрив, повинна бути саме Україна.
Буде цікаво – за інформацією Bloomberg, Туреччина та Росія домовилися про експорт зерна з Одеського порту: дивіться відео