Відповідну інформацію журналістам повідомив Президент України Володимир Зеленський.

До теми Туреччина може стати посередником у деблокаді портів для вивезення зерна

"Мене не запрошували. Міністр закордонних справ на сьогодні теж не запрошений", – повідомив президент України.

Розмови про те, що Туреччина може бути посередником, є. Я говорив з Ердоганом, ми говорили й про це,
– розповів Володимир Зеленський.

Він зазначив, турецька сторона наразі намагається знайти формат, який дасть гарантії безпеки "зерновому коридору" з України. "Я думаю, що тому вони зустрічаються з росіянами, щоб Росія дала Туреччині гарантії, що з її кораблями нічого не станеться. Але деталі зустрічі мені невідомі", – акцентував Зеленський.

Долучення Білорусі

У Білорусі пропонували організувати експорт зерно через їхню територію. Проте президент зазначив, що Україна не готова розглядати цей варіант.

"Нам пропонували їхати через Білорусь залізницею. Ми навіть розуміємо, який обсяг. Але ми розуміємо, для чого нам це пропонували. Ми поки що не готові йти за цим форматом і допомагати нашим "дружнім" сусідам", – повідомив Зеленський

Останні новини щодо українського зерна

  • Росія з липня 2022 року планує збільшити експорт зерна з 37 до 50 мільйонів тонн. Про це заявив російський диктатор Володимир Путін. Ймовірно, збільшення відбудеться шляхом краденого в Україні зерна.
  • Через блокування портів Україна не має змоги експортувати своє зерно. Наша держава може створити потрібні умови для відновлення торгового шляху з Одеського порту, однак Росія може скористатися ним для нападу на Одесу.
  • Володимир Путін переконаний, що проблем із вивезенням українського зерна не існує, попри те, що Росія блокує порти України. Російський президент заявив, що продовольчу кризу у світі спричинила пандемія коронавірусу, а не міни та військові кораблі Росії в Чорному морі.
  • Міністерства аграрної політики та продовольства України зафіксувало крадіжку росіянами 500 тисяч тонн пшениці з окупованих регіонів з моменту воєнного вторгнення.
  • Військова розвідка Великої Британії викрила Росію у маніпулюванні фактами на прикладі блокади морських портів України.

До теми – окупанти атакували порти та зерносховища Миколаївщини:дивіться відео