Парламент Угорщини ратифікував заявку Швеції на вступ до НАТО

26 лютого 2024, 17:55
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

Національна асамблея Угорщини 26 лютого ухвалила важливе рішення. Воно стосується вступу Швеції до НАТО.

Так, угорський парламент схвалив заявку країни на вступ до Північноатлантичного альянсу. Таким чином шведська сторона зможе почати процес доєднання до НАТО.

До теми Тепер справа за Угорщиною: парламент Туреччини схвалив заявку Швеції на вступ до НАТО

Угорський парламент ратифікував заявку Швеції у НАТО

Журналісти Reuters повідомили, що парламент Угорщини 26 лютого схвалив законопроєкт, який дозволяє Швеції приєднатися до НАТО. Таким чином у країни нарешті "розчищений" шлях до приєднання до Альянсу. 188 угорських депутатів проголосували "за", а 6 – "проти".

Варто зазначити, що Угорщина була останньою серед 31 члена НАТО, яка ратифікувала членство Швеції. Це відбулося після місяців зволікань з боку керівної угорської партії "Фідес".

Відреагував на рішення угорського парламенту вже й Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у соцмережі Х. Зокрема, він привітав голосування парламенту Угорщини за ратифікацію членства Швеції в НАТО.

Тепер, коли всі члени Альянсу схвалили, Швеція стане 32 союзником по НАТО. Членство Швеції зробить усіх нас сильнішими та безпечнішими,
– написав він.

Туреччина та Угорщина блокували вступ Швеції в НАТО

  • Туреччина з 2022 року блокувала вступ Швеції до НАТО. Однак уже влітку 2023 року на саміті Альянсу у Вільнюсі погодилась розблокувати процес в обмін на допомогу у зближенні з Європейським Союзом.
  • Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган 23 жовтня підписав протокол щодо вступу Швеції в НАТО. Цей документ турецький очільник направив на розгляд до парламенту.
  • Через два дні цей протокол підписав і спікер парламенту Туреччини Нуман Куртулмуш. Водночас парламент Угорщини відхилив пропозицію провести голосування щодо схвалення заявки Швеції на вступ до НАТО.
  • Уже 23 січня 2024 року парламент Туреччини схвалив заявку Швеції на вступ до НАТО. Тоді 287 голосів було "за", а 55 депутатів виступили проти.
  • Після цього рішення турецького парламенту угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан також закликав депутатів своєї країни ухвалити рішення про вступ Швеції у НАТО.