Варто зауважити, що угорські посадовці неодноразово заявляли, що Будапешт не буде останнім членом, який підтримає заявку Швеції.

Зволікання Угорщини та Туреччини раніше розчарували інших союзників по НАТО, які швидко погодилися прийняти Швецію і Фінляндію до Альянсу після того, як вони відмовилися від свого багаторічного військового нейтралітету.

Цікаво Історичний крок: Ердоган підписав протокол на вступ Швеції до НАТО

Туреччина погодилась на вступ Швеції в НАТО, а Угорщина не хоче голосувати

Протокол про вступ Швеції до НАТО, який напередодні підписав президент Туреччини Реджеп Ердоган, схвалив і спікер Нуман Куртулмуш. Наразі заявку про вступ передали до Комісії у закордонних справах Туреччини.

Своєю чергою, парламент Угорщини відхилив пропозицію провести голосування щодо схвалення заявки Швеції на вступ до НАТО. За інформацією АР, керівна угорська партія "Фідес" на чолі з прем'єр-міністром Віктором Орбаном з липня 2022 року гальмує заявку Швеції на приєднання до Альянсу.

Будапешт стверджує, що шведські політики говорять "відверту брехню" про стан демократії в Угорщині. За словами опозиційної депутатки Агнеш Вадаї, у вівторок, 24 жовтня, угорські депутати заблокували пропозицію про призначення голосування щодо ратифікації шведської заявки.

За її словами, наступний можливий час для голосування настане лише під час парламентської сесії, яка розпочнеться 6 листопада.

Варто прочитати Боїться "поганих поліцейських": чому Ердоган схвалив вступ Швеції в НАТО

Вступ Швеції до НАТО

  • На Вільнюському саміті НАТО у липні 2023 року Туреччина погодилась розблокувати процес ратифікації вступу Швеції до НАТО в обмін на допомогу в зближенні з ЄС.
  • В межах співпраці між країнами виникла домовленість – Стокгольм допомагатиме Анкарі зблизитися з Європейським Союзом, а Туреччина передасть ратифікацію заявки Швеції на вступ до НАТО на розгляд парламенту в жовтні.
  • У шведських ЗМІ раніше заявляли, що Стокгольм оптимістично оцінює процес вступу до НАТО та очікує, що це трапиться вже восени.