Країна-агресорка розуміє, що вступ Фінляндії та Швеції в НАТО є великою неприємністю, бо фактично Балтійське море може стати морем НАТО. Про це 24 Каналу розповів політолог Тарас Загородній, додавши, що попри все це, Владімір Путін навряд чи якось відреагує.

Читайте також Туреччина не хоче терпіти жодних нових умов: Ердоган жорстко розкритикував ЄС

Ердоган використав ситуацію на свою користь

На думку політолога, турецький президент взяв із вступу Швеції в НАТО все, що тільки міг. Мовиться про зняття ембарго на постачання європейської зброї, також США дозволили йому отримати додаткові F-16, може відбутися "торгівля" за те, щоб збільшити квоти турецьких компаній на європейському ринку.

"Він взяв із ситуації все, що хотів і тепер дотримується обіцянок, бо розуміє, що далі з боку США можуть прийти "погані поліцейські". Спочатку є дипломати, які вмовляють, йдуть на поступки, але якщо переходиш реальну "червону лінію", тоді приходять "погані поліцейські" у вигляді санкцій, тиску, бо перешкоджати стратегічним інтересам США не треба", – розповів Тарас Загородній.

Політолог прокоментував рішення Ердогана схвалити вступ Швеції в НАТО: дивіться відео

Що про це говоритиме російська пропаганда

Пропагандисти переводитимуть увагу на Близький Схід, говоритимуть, що для них насправді головне – не допустити входження України в НАТО. Швеція і Фінляндія – це дуже неприємно, але не є для росіян ключовим питанням.

Вони ніяк це не будуть пояснювати, бо Ердоган грає на декількох шахівницях, отримує все, що йому потрібно. Також це показує, що Захід не йде на ультиматуми, тому росіяни, ймовірно, просто проігнорують,
– додав Загородній.

Останні новини про Реджепа Ердогана

  • Турецький президент 23 жовтня підписав протокол про вступ Швеції в НАТО. Тепер це рішення має розглянути парламент. Ердоган погодився розглянути цю заявку ще у липні 2023 року. Натомість Швеція зі свого боку пообіцяла допомогти Туреччині у зближенні з ЄС.
  • Ердоган запропонував своє посередництво у війні між Ізраїлем та ХАМАС, зокрема в питанні обміну полоненими. Також він закликав сторони до врегулювання ситуації. Ізраїль просив не бомбардувати палестинські землі, а ХАМАС – не переслідувати цивільних ізраїльтян.
  • Вдень 21 жовтня Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Реджепом Ердоганом. Вони обговорили продовольчу безпеку, а також наступні переговори щодо Формули миру. Зеленський додав, що Туреччина братиме у них участь та додасть свій авторитетний голос.