Військовий експерт сказав, чи зможуть Patriot збивати російські "Кинджали"

7 лютого 2023, 18:30
Читать новость на русском

Росія продовжує атакувати Україну гіперзвуковими ракетами "Кинджал". Завдяки ЗРК Patriot, які США передасть для України, наші військові зможуть збивати російські "Кинджали".

Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков. Відомо, що у Варшаві помітили колони з зенітно-ракетними комплексами Patriot.

До теми Є загроза застосування ракет "Кинджал" з МіГ-31, – Ігнат про масштабну повітряну тривогу

Чи є "Кинджали" гіперзвуковими ракетами

У російських ЗМІ мовиться про те, що "Кинджал" – гіперзвуковий ракетний комплекс. Олег Катков зазначив, що міноборони Росії опублікувало понад 5 кадрів, на яких ракета уражає ціль.

За словами військового експерта, якби "Кинджал" був гіперзвуковим, то звичайна камера змогла б зафіксувати його максимум на одному фото.

"Кинджал" потрапляє одразу на 5 8 кадрів. Якби у нього була б гіперзвукова швидкість, то камера, яка має частоту зйомки 24 30 кадрів за секунду, зафіксувала у найкращому випадку лише на 1 кадрі", – відзначив Катков.

Катков розповів про російські "Кинджали": дивіться відео

ЗРК Patriot зможе збивати "Кинджали"

Катков пояснив, як летить "Кинджал". Спочатку ракета розганяється, згодом через силу тертя у повітрі вона втрачає швидкість.

"Вже на цілі "Кинджал" дійсно падає як балістична ракета з кутами 80 90 градусів. Але вже за силою тяжіння. На термінальній ділянці його двигун не працює. Швидкість ракети становить до 2 махів абстрактно", – розповів він.

На думку військового експерта, зенітно-ракетний комплекс Patriot може знищувати російські "Кинджали".

Навчання ЗСУ на ЗРК Patriot

  • Українські військові випереджають графік навчань на системах Patriot. Уже за кілька тижнів вони закінчать тренування у США.
  • На військову базу Fort Sill у штаті Оклахома українці прибули в середині січня. Тоді в Пентагоні заявляли, що їхнє навчання роботі з сучасною системою протиповітряної оборони триватиме кілька місяців.
  • Аташе з питань оборони України у США Борис Кременецький наголосив, що фахівці, які поїхали на навчання, мають досвід роботи з системами ППО, вони знають основи дії, основи систем протиповітряної оборони, тобто базових елементів їх не потрібно навчати.