Переслідують і через проукраїнських родичів: у Криму ФСБ кілька годин утримували 74-річну жінку
Джерело:
фейсбук Станіслава КрасноваОкупаційні спецслужби в Сімферополі провели обшуки в будинку матері активіста Станіслава Краснова. З помешкання 74-річної жінки забрали телефони та флешки, а її саму відвезли до "слідчого управління ФСБ".
За словами активіста, агенти ФСБ уранці 28 вересня вибивали двері до квартири його матері. Опиралися вони нібито на рішення окупаційного суду, однак жінці його не пред'явили.
Зверніть увагу Життя під загрозою: політв'язень Яцкін потребує екстреної меддопомоги
Причини обшуків
Станіслав Краснов розповів, що в будинку його матері з моменту окупації Криму провели вже 4 обшуки. Цього разу причиною цього стало нібито повернення активіста на півострів. Хоча так звана "постанова суду" про обшук була ухвалена 10 вересня, "слідчі" переконували, що за їхньою інформацією Краснов повернувся 11 вересня.
Окупаційні спецслужби увірвалися в помешкання близько 6 ранку. Після обшуку 74-річну жінку затримали та відвезли на допит до "слідчого управління ФСБ". Там її понад 2 години розпитували про те, де перебуває її син. Крім того, окупанти розповідали їй про те, що активіст очолює "татарський терористичний батальйон". Однак, на щастя, матір Краснова таки відпустили.
Реакція Денісової
Уповноважена з прав людини Людмила Денісова відреагувала на на цю подію. Вона переконана, що це чергова спроба окупантів залякати українців у Криму.
Вважаю, такі незаконні та цинічні дії представників так званої «поліції, ФСБ та слідчого комітету» стосовно громадянки України нічим іншим, як переслідуванням за проукраїнську позицію її сина, який проживає на підконтрольній Уряду території,
– наголосила Денісова.
Омбудсменка звернулася до генпрокурора Росії, щоб здійснити перевірку незаконних дій спецслужбовців, які проникнули в дім української громадянки. Також Денісова закликала російську колегу Тетяну Москалькову вжити заходів для попередження подібних інцидентів у майбутньому.
Крім того, під час зустрічі з верховним комісаром ОБСЄ у справах нацменшин Кайратом Абдрахмановим, Денісова наголосила на тому, що в окупованому Криму людей переслідують навіть за проукраїнську позицію родичів, які живуть на підконтрольній Україні території.
Переслідування в окупованому Криму: головне
- З початку вересня 2021 року окупанти масово затримують кримських активістів.
- 4 вересня окупаційні спецслужби затримали заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла.
- Окрім Джеляла, окупанти затримали ще щонайменше 4 кримських татар. Президент України Володимир Зеленський назвав такі дії Кремля "реакцією на Кримську платформу" та закликав відпустити в'язнів.
- Затримання кримських татар спровокувало протести під будівлею ФСБ у Сімферополі. Через це затримали майже пів сотню людей. Зокрема маму одного із затриманих напередодні активістів – їй призначили штраф у розмірі 9 тисяч рублів.