Під режимом талібів: скільки українців досі залишаються в Афганістані

9 вересня 2021, 14:02
Читать новость на русском

На території Афганістану досі перебувають 159 громадян України. Усі вони висловили бажання покинути афганську територію та повернутись на батьківщину.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час брифінгу. Усі громадяни, які звернулись з проханням про евакуацію, не належать до груп ризику.

Тим часом В Афганістані жінкам заборонили займатися спортом

Люди, які залишились, – не з груп ризику

Ми працюємо через наші посольства в Таджикистані, Пакистані та Ірані, а також через посольства певних дружніх нам країн,
– сказав міністр.

Кулеба зауважив, що люди, які залишились в Афганістані, – не журналісти, працівники міжнародних організацій та громадські активісти. Також серед них немає високопосадовців та членів їхніх сімей.

Дипломати розглядають кілька варіантів евакуації

Зазначимо, що раніше про можливі варіанти продовження евакуації з Афганістану розповів посол України в Таджикистані Василь Серватюк. Він наголосив, що розглядають, як використання літаків ЗСУ, так і комерційних авіаперевізників.

Проте є технічні питання, які значно ускладнили ситуацію. Мовиться про стан аеропорту у Кабулі. Дипломати запевняють, що українців напризволяще не залишать і що роботу проводять цілодобово.

Читайте також Україна – серед лідерів в евакуації людей з Афганістану: інфографіка

Коротко про евакуацію з Афганістану

  • Загалом Україна евакуювала з Афганістану близько 600 людей.
  • Серед них – не лише громадяни України, а й іноземці, в тому числі – журналісти та представники міжнародних організацій.
  • Перша евакуація відбулась 16 серпня, остання – 23-го.
  • Тим часом українці, які не потрапили на евакуаційні рейси, звернулись до президента Володимира Зеленського у відео. Вони попросили посприяти їхньому порятунку.