Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час брифінгу. Усі громадяни, які звернулись з проханням про евакуацію, не належать до груп ризику.

Тим часом В Афганістані жінкам заборонили займатися спортом

Люди, які залишились, – не з груп ризику

Ми працюємо через наші посольства в Таджикистані, Пакистані та Ірані, а також через посольства певних дружніх нам країн,
– сказав міністр.

Кулеба зауважив, що люди, які залишились в Афганістані, – не журналісти, працівники міжнародних організацій та громадські активісти. Також серед них немає високопосадовців та членів їхніх сімей.

Дипломати розглядають кілька варіантів евакуації

Зазначимо, що раніше про можливі варіанти продовження евакуації з Афганістану розповів посол України в Таджикистані Василь Серватюк. Він наголосив, що розглядають, як використання літаків ЗСУ, так і комерційних авіаперевізників.

Проте є технічні питання, які значно ускладнили ситуацію. Мовиться про стан аеропорту у Кабулі. Дипломати запевняють, що українців напризволяще не залишать і що роботу проводять цілодобово.

Читайте також Україна – серед лідерів в евакуації людей з Афганістану: інфографіка

Коротко про евакуацію з Афганістану

  • Загалом Україна евакуювала з Афганістану близько 600 людей.
  • Серед них – не лише громадяни України, а й іноземці, в тому числі – журналісти та представники міжнародних організацій.
  • Перша евакуація відбулась 16 серпня, остання – 23-го.
  • Тим часом українці, які не потрапили на евакуаційні рейси, звернулись до президента Володимира Зеленського у відео. Вони попросили посприяти їхньому порятунку.