За даними ЗМІ, наразі щонайменше 56 громадян України залишаються в Афганістані. Щоправда, список склали у п'ятницю 27 серпня, коли останній евакуаційний борт України покинув аеропорт.

До речі Про евакуацію з Афганістану просять ще близько 200 українців, – Кулеба

Українці досі лишаються у Кабулі

Люди звернулися до Зеленського із проханням допомогти в евакуації. Українці тримали у руках свої українські паспорти та роздруковані синьо-жовті прапори.

Ми перебуваємо у Кабулі в дуже небезпечній ситуації. Людей дуже багато, вони дійсно не могли потрапити (на евакуаційні літаки – 24 канал), бо перебувають у різних районах,
– розповів один із чоловіків Саф Замар.

Українці в Кабулі звернулися до Зеленського: дивіться відео

Кількість афганських громадян із посвідкою на проживання в Україні, а також із довідкою про тимчасове проживання, сягає ста осіб, та ще біля ста – їхні родичі. Щодня вони приходять в аеропорт Кабула в надії евакуюватися.

Історія евакуації декількох досить драматична: вони не сіли на літак 25 серпня, напередодні вибухів.

Нам повідомили, що ввечері (25 серпня) буде літак. Ми забронювали автобус, чекали всю ніч, сподівалися, що евакуюють. Біля аеропорту було близько 30 тисяч людей. Вранці пішли чутки, що буде вибух… нам повідомили "Кидайте аеропорт і біжіть додому",
– розповів чоловік.

Сафі послухався поради й поїхав. Так зробили й інші: відтак з чотирьох автобусів залишилося лише два. Українцям, які лишилися в аеропорту, вдалося полетіти. А вже о 10 ранку 26 серпня в аеропорту прогриміли вибухи.

Україна веде перемовини

Крайній термін завершення евакуації, який визначили таліби – 31 серпня. Втім, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що наша держава наразі не має у планах зупинятись і продовжить вивезення своїх громадян.

Наразі Україна веде перемовини з урядами інших країн, які б могли допомогти евакуювати українців. У МЗС також розглядають варіант вирушення додаткового українського рейсу.

Евакуація українців та іноземців з Кабула: головне

  • Загалом Україна відправила до Афганістану три літаки, які за два тижні вивезли понад 600 людей. Україна використала 1 військовий та 2 цивільних літаки.
  • Перша евакуація українців відбулася наступного ж дня після захоплення влади талібами – 16 серпня. Тоді український літак забрав 80 людей. Українців на борту було лише 8.
  • 22 серпня евакуювали 83 людини, з яких – 31 українець. Увечері 23 серпня евакуювали 98 осіб, з яких 79 – українці та їхні родини.
  • 65 афганців, яких евакуювала Україна, попросили статусу біженця.