Міністр закордонних справ зазначив, що ситуація з кількістю тих, хто хоче виїхати із зони небезпеки, постійно змінюється. Про це він повідомив під час робочого візиту в складі української делегації до США.
Читайте також Україна не припинить евакуацію з Афганістану після виходу військових США, – МЗС
Нікого не кинемо напризволяще, – Кулеба
Тому що хтось, наприклад, два тижні про себе не заявляв, а потім заявив. А хтось заявив, а потім полетів іншим літаком, бо з’явилася така можливість. Тому ця цифра плаває, але ніхто не буде кинутий напризволяще,
– сказав глава МЗС.
На запитання, чи може допомога України в евакуації громадян інших країн бути використана як геополітична перевага та "плюс" у стосунках з іншими державами, Дмитро Кулеба відповів:
- "Не треба торгувати людським горем і намагатися продавати його та перетворювати у маркетинг. Ми не займаємося саморекламою, ми просто робимо свою справу. Наші партнери це цінують".
Очільник зовнішньополітичного відомства також додав, що в Афганістані залишаються люди, зокрема діти та жінки, для яких виїхати зараз звідти – це можливість уникнути загрози їхньому життю та безпеці.
До теми Українські літаки евакуювали з Кабула 700 українців та іноземців, – Міноборони
Евакуація українців з Афганістану: що відомо
- Вперше український літак прибув в Афганістан в ніч проти 16 серпня. Тоді з країни вдалося евакуювати лише 8 українців, водночас 72 іноземців.
- Другий евакуаційний борт доправив людей з Кабула до Києва 22 серпня. На борту літака перебували 83 людини, з них – 31 громадянин України.
- Вранці 23 серпня з аеропорту афганської столиці вилетів ще один літак з нашими громадянами. На борту перебували 79 українців і їхні родини.