В Україні готують аеродромну мережу: у Повітряних силах сказали, що буде з нею після війни

27 січня 2023, 17:50
Читать новость на русском

В Україні вже почали розробляти аеродромну мережу. Це допоможе Повітряним силам виконувати завдання.

Про це під час брифінгу повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, повідомляє 24 канал.

Цікаво Ядерної частини там немає, – Повітряні сили пояснили, чому Росія використовує ракети Х-55

В Україні готують аеродромну мережу

Ігнат заявив, що потрібно готувати аеродромну інфраструктуру для того, щоб пілоти могли сідати безпечно на злітно-посадкові смуги.

У цьому питанні вже ведеться робота в різних регіонах України. Підключені, зокрема, і Міністерство оборони, і Міністерство інфраструктури та інші профільні відомства для того, щоб допомогти нам зробити аеродромну мережу. Нехай це буде зроблено в бойових умовах, не так, як це в мирний час робиться, але це допоможе нам виконувати завдання, як ми це робимо сьогодні по всій території держави, де розосереджена наша авіація,
– зазначив речник.

За його словами, у майбутньому військові аеродроми можуть стати місцями спільного базування. Тобто посадкові смуги можуть використовувати й цивільні, і військові літаки. Така практика вже є у світі.

"Це могло б стати ще одним поштовхом України до цивілізованого світу. Українці почали б робити перельоти навіть всередині країни, і це було б нормально", – підсумував Ігнат.

Зауважте Під час тривоги росіяни спробували знову атакувати Одещину: ППО відпрацювала на всі 100%

Як діють балістичні ракети

Нещодавно Ігнат також розповів, що "Кинджал" – це ракета, яка летить по балістичній траєкторії. Винищувач Міг-31 підіймає її в атмосферу та запускає. Тоді ракета летить і під час наближення до цілі з величезною швидкістю опускається на неї. Схоже діє ракета Х-22, але її запускає вже інший тип літака. Вона летить зі швидкістю 5 тисяч кілометрів на годину.

Тому дуже мало розрахунку часу, щоб її збити. Мовиться про приблизно 40 секунд. Збивати ці ворожі комплекси зможе зенітно-ракетна система в автоматичному режимі. Такі системи у нас будуть,
– сказав Ігнат.

Він додав, що Україна наразі має системи, які збивають аеродинамічні цілі. Мовиться про NASAMS і IRIS-T, які можуть працювати в автоматичному режимі. Проте вони не призначені для збиття балістики. За словами речника командування Повітряних сил, теоретично можна спробувати це зробити, але тоді цих систем треба мати в достатній кількості в потрібному місці.