По всій Україні – була тривога: у небі російські МіГ-31К, які могли нести "Кинджали"
По всій Україні вдень 4 серпня пролунали сигнали повітряної тривоги. Причиною цього став виліт російського літака МіГ-31К, який є потенційним носієм ракет "Кинджал".
Ця ракета становить загрозу для всіх областей нашої країни. 24 Канал закликає громадян негайно попрямувати в укриття та перебувати там до відбоїв повітряних тривог.
Дивіться також Мобілізація в Україні: за яких умов гіпертоніків можуть не призвати до армії
У небі знову російські МіГ-31К
У Повітряних силах повідомили, що близько 13:38 вони зафіксували виліт російського літака МіГ-31К, який є потенційним носієм гіперзвукової ракети типу "Кинджал". Через це вони оголосили повітряну тривогу по всіх областях нашої держави.
Близько 14:22 по Україні пролунали відбої повітряних тривог. МіГ-31К повернулися у пункти своїх дислокацій.
Зверніть увагу! Оперативно про тривоги, ракетну небезпеку для усіх областей України та вибухи читайте в нашому телеграмі.Зафіксовано зліт винищувача МіГ-31К ПКС Росії з аеродрому Саваслейка. Не ігноруйте сигнал повітряної тривоги!
– сказали у Повітряних Силах.
Літак з ракетою "Кинджал" є небезпечний тим, що вони можуть оминати українську протиповітряну оборону. Крім того, МіГ-31К можуть супроводжувати винищувачі Су-30СМ, які можуть мати на собі крилаті ракети.
У телеграм-каналі Monitor пояснили, чому Повітряні сили дають тривогу, коли вилітає цей літак. Там зазначили, що зльоти бортів МіГ-31К можуть здійснюватись у тому числі для передислокації, тренувальних польотів, випробувань тощо.
Там наголосили, що Повітряні сили зобов'язанні реагувати на такі на потенційні загрози, навіть коли ворожі борти знаходяться на відстані декількох областей Росії від держкордону України.
"Повітряна тривога не оголошується без причини. Її оголошують навіть коли є потенційна загроза", – сказали у телеграм-каналі Monitor.
Чому важливо перебувати в укритті під час тривоги
- В Україні майже півтора року триває повномасштабна війна, а люди, часом, продовжують нехтувати базовими правилами безпеки. Важливо пам'ятати, що заздалегідь продумані особисті правила безпеки під час тривоги – ваше збережене життя.
- Загалом, як тільки ви почули сигнал повітряної тривоги, треба негайно прямувати в укриття. Адже є небезпека не тільки прямого влучання, а й ударної хвилі, від якої часто страждають чи гинуть люди.
- Якщо в приміщенні немає укриття варто користуватися правилом "двох стін", а також перебувати подалі від вікна та дверей. В жодному разі не можна під час тривоги виходити на балкон.
- Однак якщо укриття немає поруч, то можна сховатися і в власному будинку. В такому випадку найкращими варіантами будуть ванна, туалет або коридор.