Показали трагедію України: премію Ґонґадзе отримали Чернов і Малолєтка
Джерело:
Премія імені Георгія ҐонґадзеУ день народження Георгія Ґонґадзе та День свободи преси оголосили лауреатів премії імені Георгія Ґонґадзе. Ними стали фотографи Мстислав Чернов та Євгена Малолєтка.
Про це повідомили 21 травня на сторінці премії. Чернов та Малолєтка є кореспондентами Associated Press, які перебували у заблокованому Маріуполі та показували світу звірства, які вчиняють росіяни.
До теми Розруха, рови з вбитими й перелякані діти: журналісти показали у фото жахи Маріуполя
З Маріуполя поїхали всі журналісти, але фотографи вирішили там залишитись.
"Ми ухвалили рішення ще до війни приїхати в Маріуполь і залишатись там до моменту, коли можемо бути. Це важливе рішення для нашої роботи та України", – сказав Чернов.
"Якби ми поїхали, то українці багато чого б не побачили. Ми переживали все разом з маріупольцями", – додав Малолєтка.
Церемонія нагородження лауреатів премії: дивіться відео
Хто ще був у фіналі
Також фіналістами стали редактор "Європейської правди" Сергій Сидоренко та головна редакторка "Громадського радіо" Тетяна Трощинська. Крім цього, вперше в історії Премії імені Георгія Ґонґадзе запровадили Спеціальну відзнаку. Нею посмертно нагородили фотожурналіста Макса Левіна "за визначний внесок у розвиток української фотографії, відданість професії і відвагу". На нагороджені була його мама.
Що відомо про Макса Левіна
Левін був журналістом та фотодокументалістом. Він працював у зоні бойових дій на Київщині. Під час роботи у Левіна зумисно двічі вистрілив російський окупант.
Журналістові було 40 років. У Левіна залишилась сім'я – четверо неповнолітніх синів, дружина та літні батьки. Його світлини публікували такі медіа: BBC, Reuters, Associated Press, УНІАН, Громадське, Wall Street Journal, TIME, Радіо Свобода (RFE/RL), Breaking news Poland, EU AGENDA, Vatican news.
Більшість проєктів Макса були пов'язані з агресією Росії проти України. У 2015 році він отримав від Петра Порошенка нагороду – орден "За заслуги" ІІІ ступеня.