Поразка, капітуляція та знищення держави, – Ярош про мінські угоди за правилами Кремля

10 лютого 2022, 10:20
Читать новость на русском

Володимир Путін думає, що має безпрограшний варіант – це виконання Україною мінських домовленостей. Однак наше керівництво не може собі дозволити зробити такий крок через важкі наслідки.

Таку думку висловив в ефірі авторської програми Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі командувач Української добровольчої армії, колишній лідер "Правого сектору" та екснардеп Дмитро Ярош. Він зазначив, що мінські угоди – це розтягнена в часі капітуляція України.

Читайте на сайті "Терпи, моя красунечко": як Путін маніпулював темою України на перемовинах із Макроном

Що означатиме виконання "мінська"

За словами Яроша, Путін може досягти свої цілі шляхом широкомасштабного наступу і, як він собі думає, миттєво здобути якісь позиції в Україні. Однак президент Росії також може розтягнути це в часі й виглядати перед міжнародною спільнотою більш-менш цивілізовано.

Тобто, на думку Яроша, Путін намагається дестабілізувати ситуацію завдяки ухваленню нашим політичним керівництвом тих пунктів мінських угод, які підписували у 2014 – 2015 роках під тиском, практично під дулом автомата.

Виконання "мінська" – це поразка, капітуляція та знищення нашої держави. Нам у жодному разі не можна йти на це. Будь-яка влада, яка почне реалізовувати сценарій "мінська" – буде скинута.

Дмитро Ярош

Командувач Української добровольчої армії

Українці повинні бути пильними

Як зазначив Ярош, цим, звичайно, спробує скористатися Путін, однак тоді буде зовсім інший сценарій. Водночас він підкреслив, що у цьому питанні потрібно бути виваженими не тільки політичному керівництву, а й всім нам.

Тут дуже складно для нас – треба пройти по лезу меча. З одного боку, не дати ворогу влізти в нашу внутрішню ситуацію, а з іншого – відбити будь-які його можливі наступальні дії.

Дмитро Ярош

Командувач Української добровольчої армії

Також він додав, що українська влада має інстинкт самозбереження і не хоче в Ростов. Тому вона дуже обережно підходить до цього питання й завжди підкреслює, що не перейде червоних ліній.

Читайте також Без жодних поступок: Кулеба розповів про "червоні лінії" України

"У першу чергу (червоні лінії – 24 канал) для тих людей, які на війні або воювали й зараз представляють ветеранський та волонтерський рухи. Тобто та пасіонарна частина українського суспільства, яка не дасть здати позиції України на міжнародній арені й перетворити її в те, що хотів Янукович. Оскільки "мінськ" – саме про це", – заявив Ярош.

Підступи Росії у Європі

Крім того, він підкреслив, що зараз Росія намагається купити "всяких шрьодерів, які після того, як були канцлерами – опиняються у газпромах". За його словами, такий процес триває з різними представниками влади – у Німеччині, Франції, можливо, Італії та Іспанії, оскільки бачимо певні заяви.

Втім Ярош переконаний, що Кремлю та його корумпованим представникам в Європі не вдасться досягти своєї мети. Водночас українці мають зробити все, щоб не сталося вибуху всередині держави. До прикладу, не допустити, аби ситуацію похитнула російська агентура, зокрема – політсила ОПЗЖ.

Вони сидять і мріють, постійно говорять – реалізуймо "мінськ". Для них це повернення умовного Януковича. Тому дуже важливо такого не допустити. Думаю, ми зробимо це.

Дмитро Ярош

Командувач Української добровольчої армії

Повне інтерв'ю з Дмитром Ярошем на 24 каналі: дивіться відео

Мінські домовленості: останні новини

  • Держсекретар США Ентоні Блінкен 7 лютого заявив про ймовірність надання окупованим територіям Донбасу особливого статусу. Однак там допустили, що Україна може бути готовою до такого кроку тільки за певних умов.
  • Водночас Блінкен розкритикував Кремль. Він зазначив, що не помітно, аби російська сторона просувалася в плані більшості своїх зобов'язань щодо виконання мінських домовленостей.
  • У Москві встигли відреагувати на заяви держсекретаря США. Там зауважили, що це може призвести до руйнування мирного процесу на окупованому Донбасі. Крім того, у Росії вважають, що Штати виступають за перегляд мінських домовленостей.