Повернення українців додому з-за кордону: у Польщі прокоментували свою імовірну участь

28 квітня 2024, 13:45
Читать новость на русском

Джерело:

TVN24

У Польщі вважають допомогу в поверненні військовозобов'язаних українців на батьківщину "етично неоднозначним питанням".

Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що в питанні повернення військовозобов'язаних ініціатива має бути з боку України.

Читайте також Що чекає на українських чоловіків без паспортів у Польщі: пояснення уряду

Неоднозначне питання

За словами політика, йому поки що невідомі ініціативи українського уряду після ухвалення нового закону про мобілізацію.

Тут Україна дійсно має проявити ініціативу, тому що для нас це етично неоднозначне питання. Хоча, звісно, ми розуміємо, що Україна потребує своїх захисників, щоб захищати Батьківщину,
– сказав Сікорський в ефірі.

Які є варіанти

Глава МЗС Польщі також розповів, що в грудні минулого року він уперше на посаді міністра побував у Києві. Тоді, за його словами, українська сторона говорила про дещо інший підхід до врегулювання цієї ситуації.

А саме, що вони (влада України, – 24 Канал) матимуть довідку для своїх громадян про те, що хтось має врегульовані відносини з військовою службою. І вони просили, щоб тим, хто не має такої довідки, не продовжувати соціальних виплат,
– пояснив Сікорський.

Раніше очільник оборонного відомства Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти нашій державі повернути чоловіків призовного віку. Однак жодного офіційного звернення Києва до Польщі з приводу цього, як з'ясувалося, не було.

Чоловікам за кордоном обмежили консульські послуги

  • МЗС України наказало дипломатичним відомствам призупинити консульські послуги для військовозобов'язаних чоловіків за кордоном. Дмитро Кулеба сказав, що перебування за кордоном не звільняє від обов'язків перед Батьківщиною.
  • Обмеження набрали чинності 23 квітня і унеможливлюють отримання чоловіками призовного віку закордонного паспорта та паспортів громадянина України за межами нашої держави.
  • Також чоловіки не зможуть скористатися послугами нотаріусів, які надають консульства, укласти та розірвати шлюб, встановити батьківство, опіку та піклування, зареєструвати акт цивільного стану.
  • Згодом МЗС надасть уточнені роз'яснення, як українець призовного віку зможе отримати консульські послуги за кордоном до вступу в дію закону про мобілізацію та після набрання його чинності.