У Повітряних силах розповіли, чим Росія атакувала Україну 17 листопада

17 листопада 2022, 11:22
Читать новость на русском

Росіяни знову влаштували масований ракетний напад на територію України 17 листопада. Ворог обстрілює критичну інфраструктуру держави різними видами зброї.

Про це розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону. Чим саме окупанти били по критичній інфраструктурі цього разу, читайте далі.

Зверніть увагу "Може пролетіти всю Європу": Світан розповів, куди можуть дістати російські ракети

Якою зброєю ворог обстріляв країну 17 листопада

Уже традиційно, окупанти використали радянські зенітно-ракетні системи С-300 для атаки території України. Зауважимо, що вороги регулярно використовують ці ракети у прифронтових зонах, каже Юрій Ігнат.

Чим ще атакували росіяни:

  • реактивними системами залпового вогню;
  • крилатими ракетами з літаків Ту-95 та з Ростовської області;
  • іранськими дронами-камікадзе типу Shahed-136, ймовірно летіли з Курської області, що в Білорусі;
  • ракетами "Калібр" з акваторії Чорного моря.

Речник командування Повітряних сил додав, що наразі невідомо точну кількість випущених Росією ракет. Однак пусків було точно не менше 10-ти.

Читайте також Ворог бомбить наш газовидобуток та підприємства, – Шмигаль

Чи загрожує регіонам України блекаут

  • Потужні напади росіян на енергетичну систему країни спровокували проблеми з постачанням електроенергії у всіх регіонах. Чи можливий в Україні регіональний блекаут, розповів експерт.
  • Ексміністр палива та енергетики України Іван Плачков стверджує, що українська енергосистема є високотехнологічною. Вона цілком здатна здійснювати контроль розподілу енергії.
  • Водночас відновлювальні робити на пошкоджених підприємствах можуть тривати до трьох тижнів, за словами колишнього міністра. Однак, якими б потужними удари не були, автоматика енергосистеми точно спрацює і блекаутів загалом по країні не буде.
  • Якщо не буде достатньо віялових, аварійних чи екстрених відключень, почне роботу автоматичне частотне розвантаження. Воно передбачає відключення споживачів без команди диспетчерів для того, щоб зберегти енергосистему.
  • Попри це, експерт вважає, що майже всі мешканці великих міст будуть змушені виїхати в села чи невеликі містечка. Необхідно буде перечекати кризовий період та знайти альтернативні джерела опалення.

До теми – Що відомо про новий масований удар по Україні 17 листопада: дивіться відео