У Повітряних силах розповіли про причини "тривожного" дня в Україні
Джерело:
Повітряні сили ЗСУУ вівторок в Україні "тривожний" день. Кілька разів по всій Україні оголошували масштабну повітряну тривогу.
У Повітряних силах ЗСУ пояснили, що масштабні повітряні тривоги 14 березня були пов'язані з активністю тактичної авіації Росії, загрозою застосування оперативно-тактичних ракетних комплексів наземного базування та польотами ворожих МіГ-31К.
Дивіться також Повітряні тривоги увесь день: льотчик пояснив тактику та ціль росіян
Хронологія 14 березня: Повітряні сили пояснили причини оголошення тривог
Близько 10:00 тривога лунала на Півдні, Півночі та Сході України і була пов'язана з активністю тактичної авіації. Зокрема, на півдні російські літаки Су-24 випустили в напрямку узбережжя 4 протирадіолокаційні ракети Х-31П по засобах ППО Одещини. Ракети не досягли своїх цілей, але уламки однієї з них завдали пошкоджень цивільній інфраструктурі.З 10:27 на Сході України існувала загроза застосування оперативно-тактичних ракетних комплексів наземного базування.О 15:26 масштабна повітряна тривога пролунала через загрозу застосування балістичних ракет.Тривоги о 13:00, 14:30 та 16:30 оголошувалися через зліт винищувача МіГ-31К, який є носієм аеробалістичних ракет "Кинджал" з авіабази "Саваслейка". Ці тривоги не були тривалими. У Повітряних силах припустили, що, скоріш за все, це тренувальні польоти.19:21 По всій Україні знову оголосили масштабну повітряну тривогу через зліт МіГ-31К з ракетою "Кинджал", яку наші засоби ППО не можуть перехопити. Перед цим у західному регіоні Росії фіксували активність тактичної авіації.Коли злітає МіГ-31К тривогу оголошують по всій Україні
Всеукраїнська тривога оголошується щоразу, коли злітає російський МіГ-31К. Це носій ракети Х-47м2 "Кинджал" і може вражати цілі на відстані до 2 000 кілометрів.
Максимальна швидкість "Кинджала" – 10 Махів, тобто приблизно до 12 000 кілометрів на годину. Вони небезпечні тим, що можуть маневрувати на траєкторії польоту. Крім цього, одразу після старту "Кинджал" залітає в стратосферу і летить на великій швидкості вниз, тож засоби ППО фіксують їх надто пізно та не встигають відреагувати.
Прослідкувати момент запуску "Кинджала" у Повітряних сил поки що немає технічної можливості.