Момент максимальної слабкості Путіна: які наслідки для диктатора матиме втрата Криму
В 2024 році в Росії мають відбутися вибори президента. До цього часу може статися багато подій, зокрема деокупація Криму. І тоді росіяни можуть розчаруватися у Владімірі Путіні і не проголосувати за нього.
Про це 24 Каналу розповів російський політолог Аббас Галлямов. Як він зауважив, не буде більш наявного прикладу того, що Путін зазнав поразки, ніж втрата Криму Росією.
Зверніть увагу Поразка наближається: чому росіяни посилено готують Крим до оборони і навіщо мінують пляжі
Втратять останній електоральний мотив
Галлямов наголосив, що Путін і російські пропагандисти самі зробили Крим сакральною величиною. І тепер від цього "фетішу" пропаганди неможливо просто так відмовитись.
Лояльність до Путіна росіян поки що тримається на тому, що Росія ще не зазнала кінцевої поразки у війні. Так, є деякі проблеми, але ж вони вважають, що воюють не з Україною, а з НАТО. Але коли Україна поверне Крим, це вже буде остаточна поразка Путіна. І його імідж "геніального стратега" розсиплеться,
– підкреслив політтехнолог.
В цій ситуації росіяни втратять останній електоральний мотив голосувати за російського диктатора.
"Звичайно, на виборах можуть "намалювати" будь-які цифри і перемогу може "отримати" Путін. Але це небезпечний момент: коли намалюють занадто велику цифру, це стане очевидно усім. І тоді можуть відбутися протести такі, які була на Болотній, на Майдані, в Білорусі", – нагадав Галлямов.
Які наслідки на виборах президента можуть бути для Путіна: дивіться відео
Силовики можуть не підтримати Путіна
Ці протести та протистояння з силовиками, невідомо чим може закінчитись. В Білорусі їх придушили, на Майдані – ні.
В середовищі силовиків втрата Путіним Криму і поразка у виборах буде розцінена як його слабкість. І тому не факт, що вони його підтримують під час народних протестів,
– припустив співрозмовник.
Галлямов розповів про ще один ймовірний варіант розгортання подій, коли російські еліти вирішать повалити Путіна, тому що розчаруються в ньому.
Вони спробують завдати удар в момент максимальної слабкості і сумніві в легітимності Путіна. І цей самий момент – сфальсифіковані вибори президента, проти яких на вулиці вийде натовп росіян,
– відзначив політтехнолог.
Аббас Галлямов зауважив, що вибори будуть моментом слабкості режиму Путіна, і тим більш вони будуть такими, якщо Росія втратить Крим.
До теми "Довга війна" – не мета Росії, а спроба пристосуватися, – ISW
Які можливі сценарії звільнення Криму
- Представник ГУР МО України Андрій Черняк прокоментував план колишнього командувача армії США у Європі Бена Годжеса по ізоляції Криму від Росії. Годжес наголосив, що поки півострів є окупованим країною-агресоркой, Україна не буде захищеною.
- На думку Черняка, окупантів необхідно відрізати від Криму і вчинити так, щоб Росія не мала можливості використовувати півострів у військових цілях.
- Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк зазначив, що російська армія має проблеми з логістикою та частково з озброєнням. Тому повернення українського війська до адмінмежі з Кримом стане ще однією поразкою Росії, яка отримає поганий моральний стан населення, ізоляцію та засудження світової спільноти. В цьому випадку країні-агресорці буде важко утримати Крим.
- Як вважає перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, "світ визнав, що Крим є інтегральною та невід’ємною частиною України". За її словами, повернення Криму буде реалізовано скоріш за все двома шляхами: військовим і дипломатичним.