У Тихановської почали формувати раду щодо передачі влади
Штаб опозиційної кандидатки в президенти Білорусі Світлани Тихановської почав формувати Координаційну раду. Цей орган має забезпечити мирний трансфер влади у Білорусі.
Запуск Координаційної ради: що вже зробили в Тихановської
Про початок формування Координаційної ради повідомила пресслуба штабу Тихановської. Представники кадидатки в президенти кажуть, що це буде розширена робоча група найбільш шанованих членів суспільства. Вони повинні обговорити та виробити безпечні й стабільні механізми для забезпечення трансферу влади, передають "РИА Новости".
Актуально ЦВК Білорусі оголосила остаточні результати голосування: у Лукашенка – 80%
У Тихановської додали, що вже почали приймати заявки від потенційних членів, щоправда немає жодної суворої процедури та форми.
Можна просто заявити про своє бажання та підтвердити, авторитетним представником якої соціальної групи, професії або галузі ви є,
– пояснюють у штабі.
Критерії для прийняття в координаційну раду
- Повага у суспільстві, довіра соціальної групи.
- Громадянин Білорусі, може очно приймати участь у раді.
- Вважає, що вибори пройшли з порушеннями, що це призвело до насильства та вимагає "реакції суспільства для організації трансферу влади";
- Готовий ділитися ідеями для змін на краще, конструктивно обговорювати пропозиції і поважати думку інших членів ради.
Зауважимо, що в раді сформують робочі групи та президію для ухвалення оперативних рішень. Водночас не всі охочі увійдуть сюди, але всі зможуть ділитися ідеями.
Раніше голова штабу Тихановської Марія Мороз заявляла, що до Координаціної ради мають увійти:
- трудові колективи,
- партії, профспілки,
- інші організації громадянського суспільства.
Мета цієї ради – забезпечити нормальну життєдіяльність держави у перехідний період, щоб не було хаосу та свавілля.
Що цьому передувало
Анонсувала Тихановська створення Координаційної ради напередодні. Вона запросила представників громадянського суспільства, авторитетних професіоналів. Про це мовиться у телеграм-каналі штабу Тихановської.
Також кандидатка звернулась до міжнародної спільноти з проханням допомогти знайти спільну мову з офіційною білоруською владою.
Влада має показати готовність до діалогу з народом. Це значить – відпустити затриманих. Це значить – прибрати з вулиць ОМОН і війська. Це значить – відкрити кримінальні справи проти тих, хто віддавав злочинні накази,
– мовиться у зверненні.
Зверніть увагу Життя Тихановської в Литві: як почувається головна опонентка Лукашенка
Що відомо про діяльність Тихановської після виборів?
Після старту протестів 9 серпня Тихановська виїхала до Литви – ймовірно, під тиском влади.До цього вона записала звернення з проханням до білорусів припинити протести.
У штабі зазначають, що це відео було записано в ЦВК, куди кандидатка прийшла оскаржити вибори.
Наразі політикиня оголосила збір підписів тих, хто за неї голосував, та попросила мерів міст організувати мирні мітинги.