"Це все може знести путінський режим": в які регіони можуть рухатися протести
Після оголошення мобілізації в росії, подекуди почалися протести. У деяких містах вони особливо активні, що стало великою несподіванкою для України та світової спільноти, адже, коли їхня країна почала кровопролитну війну, росіянам було практично байдуже.
Чому росіяни нарешті запротестували
Про це 24 каналу розказав російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко. Він пояснив, десь у росії завжди вміли протестувати, а десь – ні. Річ у тім, з якого приводу вони протестують, адже зараз війна нарешті прийшла в росію, до цього її тут не було.
Зверніть увагу "Може змінитися позиція кремля": політолог припустив, до чого призведуть протести у росії
Війна була в телевізорі, десь когось вбивали, але значна частина росіян просто дивилася на все це, як на футбольний матч. Але зараз війна прийшла в росію, тому росія протестує,
– констатував Яковенко.
Він додав, що до цього протестувала якась частина росіян. Це були ті, хто розумів, що, коли десь вбивають людей, нормально співчувати і протестувати з цього приводу. Але таких була меншість. А зараз справа стосується вже практично кожної сім'ї, тому росіяни прокинулися.
Як розвиватимуться мітинги
За словами російського журналіста, абсолютно очевидно, що далі протести рухатимуться національними республіками, тобто масово проходитимуть там, де найбільше вбитих. Це весь Північний Кавказ, Тива, Бурятія, Якутія.
Утім, він припускає, після третьої хвилі мобілізації, яка, ймовірно, припаде на грудень і зачепить вже великі російські міста, зокрема Москву та Пітер, протести вийдуть на новий рівень.
"Я думаю, що підуть такі протести, які, зімкнувшись з неминучими протестами у війську, можуть знести путінський режим", – припустив Яковенко.
У путіна закінчується політичний ресурс
Яковенко наголосив, що сподівається, що більше, аніж на 3 хвилі мобілізації у путіна не вистачить ресурсу. Мовиться саме про політичний ресурс, бо військового вистачить надовго.
Так, як пояснив опозиціонер, політичний ресурс – це підтримка силовиків та підтримка населення, яку російський диктатор стрімко втрачає. Його проблема не лише у тому, що з оголошенням мобілізації він фактично відправляє людей на вірну смерть, а й у тому, що він слабшає.
"Путін програє. Він перестає бути переможцем, перестає бути господарем. В росії особливо не терплять програвших, не терплять лузерів, не терплять тих, від кого не пахне владою", – пояснив Яковенко.
Ось від путіна зараз пахне слабкістю, поразкою, старечою сечею. Це людина, яка явно не випромінює флюїди влади, як це було раніше. Насправді на лобі у нього вже проступив напис: "Цар несправжній",
– підсумував він.
Ігор Яковенко про протести в росії: дивіться відео
Росіяни проти мобілізації: останні новини
- У Рязані росіянин так не хотів мобілізуватися та їхати на війну, що підпалив сам себе. Він вижив та навіть нібито не сильно постраждав від полум'я, однак його одяг повністю згорів. Утім, не факт, що це врятувало його від отримання повістки.
- В Урюпінську претенденти на мобілізацію вирішили підпалювати не самих себе, а військкомат – місцевий чоловік під'їхав до будівлі вночі та кинув у неї коктейль Молотова. Однак, полум'я швидко загасили, а чоловіка – знайшли та затримали.
- Гучний випадок 26 вересня стався в Іркутській області. Там чоловік на ім'я руслан зінін прийшов до військкомату із саморобною зброєю та 6 разів вистрілив у воєнкома – його забрали до реанімації у вкрай тяжкому стані.