Перехід до нормальної західної практики: чому Україні було важливо ввести новий календар
Вже з 1 вересня Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на Новоюліанський або Григоріанський календар. Така реформа була потрібна давно.
Таку думку 24 Каналу озвучив керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок. За його словами, це дуже важливий ідеологічно-політичний момент.
До теми Україна переходить на новий церковний календар: що цьому передувало і як зміняться дати свят
Реформа назріла давно
Валерій Клочок зазначив, що сьогодні з Росії лунає наратив, що усіх православних християн в Україні нібито "хочуть зробити католиками". Насправді це не так. Адже перехід на новий календар був потрібен давно.
Ця реформа перезріла. Я дуже радий, що ми переходимо на новий календар та будемо по-іншому від росіян. Це дуже важливий ідеологічно-політичний момент. Всі закиди, що церква "поза державою та політикою" абсолютно не сприймаю. Ми маємо чимало фактів, коли УПЦ МП активно продовжує підтримувати проросійські наративи,
– пояснив він.
Однак потрібні більш рішучі кроки щодо переходу парафій з УПЦ МП до ПЦУ. Це процес рухається, але дуже складно. На думку керівника Центру громадської аналітики "Вежа", дуже добре, що Україна житиме за календарем ПЦУ, яка відповідає нормальним практикам всього західного світу.
Перехід на новий календар: головне
- 14 липня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт та змінила дати святкування Різдва, Дня Української Державності та Дня захисників і захисниць. Загалом "за" проголосував 241 народний депутат. "Проти" виступили лише 2, а ще 65 – не голосували.
- Ще 24 травня у Києво-Печерській лаврі відбувся Архієрейський собор ПЦУ, на якому було вирішено підтримати перехід на "новий стиль". Водночас за це виступив синод Православної церкви України. На Помісному соборі в Києві у четвер, 27 липня, Православна церква України затвердила перехід із Юліанського на Новоюліанський календар.
- В Українській греко-католицькій церкві також вирішили перейти на Григоріанський календар й святкувати важливі свята для християн світу разом зі світовою християнською спільнотою. Новий церковний рік відтепер починатиметься саме 1, а не 14 вересня, як це було раніше.