Ротація "паркетних" генералів в Росії: як зміниться ситуація на фронті
У військовому командуванні росіян відбувається броунівський рух. Сєргєй Суровікін вже не є командувачем так званої СВО, хоча був призначений на початку жовтня. Його місце посів Валєрій Герасімов. Александра Лапіна ж спочатку прибрали за провали на фронті, а тепер нібито підвищили.
Суровікіна було призначено "крайнім" за вихід окупантів з Херсону. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. Він взяв на себе весь негатив, і тепер його сховали, щоб негатив не розповсюджувався на нові дії командування.
Зверніть увагу Путін приховано понизив Суровікіна на користь Герасимова: про що це може свідчити – аналіз ISW
За словами військового експерта, місце Суровікіна посів Герасімов, який буде намагатися виправити становище, в якому зараз перебувають війська окупантів.
"Підвищення Лапіна – теж певний маневр. Коли частини ВДВ окупантів виходили з Ізюмського котла, росіяни розуміли, що втратять Ізюм. Проте утримували Херсон для політичних цілей. Скорше за все відбулась ротація генералів", – наголосив він.
Генерал – це не посада, а статус
Світан зазначив, що на фронті ці ротації в штабі не мають потужного впливу на нижні ланки в армії. На них позначаються потужні ротації саме у середніх ланках. Наприклад, коли відбуваються зміни від комбрига до командувача армії – в залежності від керування.
"Генерал – це не посада, а скоріше статус. Є генерали, які керують у "полях", а є "паркетні" – їхня ротація відбувається на "паркеті", в кабінетах. А на ситуацію в "полях" вона не відображається. Це скоріше медійний меседж, який пов'язаний з підвищенням або зниженням реноме кожного з генералів", – підкреслив він.
Які наслідки для фронту має ротація російських генералів: дивіться відео
Росіяни мають великі проблеми
Щодо ротації середньої ланки військових у російській армії, на думку експерта, вона якщо й відбувається, то з причини знищення комбригів чи інших військових на фронті. Коли повністю або частково розвалюється якийсь з підрозділів, його виводять на доукомплектування, або на злиття з іншим, або на переформатування.
Якщо підрозділ доукомплектувався, він повертається, щоб виконувати свої завдання. Якщо відбувається злиття двох підрозділів, тоді залишають кращого командира з двох і знову підрозділ повертається на фронт,
– пояснив він.
За словами Світана, такі дії відбуваються безпосередньо в "полі", і ми бачимо їх на передньому краї. Адже росіяни ніде не можуть виконати реальні наступальні дії. Тим більш немає проривних дій або контрударів на тисячі кілометрів фронту. Хіба що в районі Соледара.
"Це означає, що росіяни зараз мають великі проблеми зі складом командування у середній і нижчій ланках", – зауважив він.
Військовий експерт вважає, що по іншому й не може бути, адже склад російського командування був знищений нашими військами на початку минулого року.
"Ті ж люди, які прийшли на зміну, – це загалом мобілізовані або ті, хто встиг вижити і якось залишитись у керівництві", – підкреслив Роман Світан.
Що відбувається в Росії: останні новини
- 11 січня Сєргєя Суровікіна зняли з посади командувача об'єднаного угруповання військ в Україні. На цей пост призначили начальника Генштабу РФ Валєрія Герасимова. Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк вважає, що це реванш генералітету класичного, тому що Суровікін був близький до ультрарадикального угрупування в оточенні Путіна, яке претендувало на статус "ми головні",
- Розвідка Великої Британії відреагувала на заміну Сєргєя Суровікіна на керівника російського Генштабу Валєрія Герасимова на посаді командувача окупаційними військами. У Лондоні до такого кроку росіян ставляться скептично.
- Призначення Валєрія Герасимова новим командувачем вторгненням в Україну не викликало радості у росіяни. Навпаки вони впали в істерику у соцмережах. Навіть громадяни країни-терористки не вірять у "таланти" Герасимова.