Путін має запитання до Ердогана: опозиціонер назвав мету його візиту в Туреччину
Владімір Путін збирається в Туреччину. Якщо російському президенту нічого не завадить, то 12 лютого він може зустрітися з Реджепом Ердоганом.
Російський опозиційний політик Геннадій Гудков прокоментував 24 Каналу ймовірні перемовини лідерів. За його словами, Путін відчув, що Ердоган почав зближуватись із Заходом.
До теми Путін може відвідати Туреччину: чи загрожує главі Кремля щось у цій країні НАТО
"Путін відчув, що Туреччина серйозно віддаляється. Оскільки там дуже великі інтереси, треба якось спробувати загальмувати цей процес", – зазначив Гудков.
Путін не хоче втратити неофіційного союзника
Як відомо, Туреччина становить найважливіше джерело товарів подвійного призначення й обходу санкцій для Росії. Однак останнім часом Анкара почала давати задню.
Зокрема, після указу Джо Байдена про вторинні санкції від 22 грудня 2023 року турецькі банки почали розривати кореспондентські відносини й припиняти опрацювання платежів з російськими. Водночас є винятки для дочірніх іноземних банків у Росії.
Туреччина начебто окреслює, що, попри серйозні розбіжності, вона не пропаща країна ані для Євросоюзу, ані для НАТО. Мені здається, що цей тренд, який визначився останніми місяцями, Путін відчув,
– пояснив Гудков.
Російський президент може спробувати домовитися з турецьким щодо відновлення співпраці. Ба більше, Путіну нічого не загрожує в цій країні НАТО, адже вона не ратифікувала Римський статут.
Зверніть увагу! Міжнародний суд у Гаазі 17 березня 2023 року видав ордер на арешт Путіна за депортацію українських дітей. Його можуть затримати на території 124 країн, які ратифікували Римський статут. Туреччина до них не належить.Про що говоритимуть Путін й Ердоган: основне
- Помічник російського президента Юрій Ушаков підтвердив, що готується візит Путіна в Туреччину. За його словами, українська тематика має стати "одним з основних предметів переговорів".
- Можна також припустити, що Путіна неабияк хвилює розширення НАТО. Адже 25 січня Ердоган схвалив протокол вступу Швеції до Альянсу.
- Турецький президент звично діє у власних інтересах, тому навряд чи дасть собою маніпулювати. Ба більше, затвердженням заявки Швеції на вступ до НАТО Ердоган наблизив отримання F-16.