Джо Байден напередодні направив листа лідерам ключових комітетів Конгресу. У ньому поінформував про свій намір офіційно розпочати процес продажу літаків F-16 Туреччині, як тільки Анкара остаточно затвердить заявку Швеції на вступ до НАТО. Про це агентство повідомило з посиланням на джерела.

До речі Тепер справа за Угорщиною: парламент Туреччини схвалив заявку Швеції на вступ до НАТО

Схвалити продаж F-16 без зволікань

За словами одного з американських посадовців, у листі до республіканських і демократичних членів комітетів у закордонних справах Сенату й Палати представників президент США закликав Конгрес схвалити продаж винищувачів "без зволікань".

Також чотири джерела повідомили, що перед цим Білий дім надіслав листа членам Конгресу з закликом схвалити продаж Туреччині й модернізаційних комплектів на 20 мільярдів доларів.

Як зазначили співрозмовники, адміністрація Байдена ще офіційно не повідомила Конгрес про плани продажу літаків Анкарі. Цікаво, що затримка з ратифікацією шведської заявки з боку Туреччини була головною перешкодою для отримання схвалення Конгресу на угоду з продажу літаків.

Законодавці заявили, що перед тим, як схвалити продаж, вони чекають на схвалення Туреччиною членства Швеції в НАТО, зокрема, на підпис Реджепа Таїпа Ердогана.

Коротко, що цьому передувало

  • Ввечері 23 січня стало відомо, що парламент Туреччини нарешті схвалив заявку Швеції на вступ до НАТО. Втім, документ ще має підписати Ердоган.
  • Раніше турецький президент неодноразово наполягав на отриманні згоди щодо придбання винищувачів.
  • Зокрема, у грудні пресслужба поширила таку заяву Ердогана: "Позитивні зрушення, яких ми чекаємо щодо F-16 від США та обіцянок Канади (про зняття ембарго на продаж зброї – ЗМІ) посприяли б позитивному підходу нашого парламенту щодо Швеції. Усе це пов'язано".