Путін казиться: питання ядерної безпеки тепер вирішуватимуть переважно без Росії

3 листопада 2023, 22:30
Читать новость на русском

Російський диктатор підписав закон про вихід Росії з Договору про заборону ядерних випробувань. На тлі цього з'являються новини про можливу зустріч Джо Байдена та Сі Цзіньпіна. Вони також можуть обговорювати питання ядерної зброї.

Багато глобальних процесів на світовій арені тепер відбуваються без участі Росії. Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, зауваживши, що це навряд чи подобається Владіміру Путіну.

Дивіться також Чому Путін не застосує ядерної зброї: Піонтковський розповів про 3 причини

На що розрахований шантаж Кремля ядерною зброєю

Лідер Хезболли виступив вперше з 2006 року. Всі чекали, чи оголосить він про вхід Хезболли у війну, але цього не сталося. Іран також погрожує воєнними діями, але активних кроків наразі немає. Своєю чергою Ізраїль проводить операцію проти ХАМАС і вочевидь досягне своїх цілей. Все це сьогодні відбувається без участі Росії.

Також готується зустріч президента США та лідера Китаю. Росії в цьому знову ж таки немає. Росія думала, що накачуватиме ХАМАС і він воюватиме, але ні. Все вирішили без неї,
– зауважив Олександр Мусієнко.

Схожа ситуація з ядерною зброєю. Це питання теж в основному вирішуватимуть без участі країни-агресорки. Підтвердженням цього є те, що Китай уже формує свою переговорну позицію.

Мусієнко пояснив позицію Путіна щодо ядерної зброї: дивіться відео

Ситуація на Близькому Сході, ядерна зброя, безпекові питання в Південно-Східній Азії – у всьому цьому немає Росії. Але найважливіше, чи будуть готові у США заявити про те, що їм не потрібна вся Росія, як зона впливу проти Китаю у майбутньому. 

"Зараз все це вирішується без Росії, тому Путін і казиться",– підсумував керівник Центру військово-правових досліджень. 

Ядерні погрози Путіна: що відомо

  • Кремль заявив про проведення тренувань із завдання масованого ядерного удару у відповідь. Для цього залучили мобільну установку "Ярс", атомний підводний човен, а також два стратегічні ракетоносці. Саме тренування проходило під керівництвом Владіміра Путіна.
  • Представниця МЗС Росії Марія Захарова звинуватила Україну в атаці на Курську АЕС. Це сталося одразу після того, як окупанти обстріляли територію поблизу Хмельницької АЕС. За словами пропагандистки, один з дронів нібито "врізався у склад ядерних відходів Курської АЕС".
  • Владіміру Путіну обіцяють відповідь, якщо він продовжить свій ядерний шантаж. Західні журналісти повідомляють, що США, Велика Британія і Франція можуть відповісти російському диктатору за допомогою конвенційних озброєнь.