Путін розкритикував закон про особливий статус Донбасу
Володимир Зеленський підписав закон, яким парламент на рік продовжив дію особливого порядку місцевого самоврядування в окупованих районах Донеччини та Луганщини. Президент Росії вважає, що ключем у мінських домовленостях є імплементація закону про особливий статус Донбасу в Конституцію.
Путін під час щорічної пресконференції заявив, що закон продовжили лише на рік, "а це ж не постійна основа".
Важливо: Особливий статус Донбасу: як це грає "на руку" Путіну
Хоча ми постійно говоримо. І не тільки я, а й інші учасники нормандського формату неодноразово говорять про те, що закон має стати постійним,
– наголосив лідер країни-агресора.
За словами Путіна, ні попередня влада України, ні теперішня – робити цього не хочуть.
Без цього ніде не дітися. Це перше, а друге – треба прямий діалог з Донбасом, а його теж немає,
– додав Володимир Путін.
Наголосимо, що команда Зеленського заявляла, що прямий діалог з проросійськими бойовиками неможливий, оскільки це одна з "червоних ліній". Однак у Росії завжди на цьому наполягають.
Що передбачає закон про особливий статус Донбасу
Підписаний Зеленським закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", був ухвалений у 2014 році терміном на 3 роки. Але з 2017 року парламент двічі продовжував дію закону на рік. Термін дії закону мав завершитися 31 грудня 2019 року, проте тепер його дію продовжили на рік – до 2020 року.
Зміст закону: особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО набуває чинності тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.
До речі: Путін стривожений заявою Зеленського про мінські домовленості
Що можуть змінити в новому законі
Зеленський анонсував, що закон про тимчасовий статус Донбасу має стати постійним, а також містити положення формули Штайнмаєра.
Все про формулу Штайнмаєра – читайте тут.
Передбачатиме виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України. Лише після цього в ОРДЛО можна буде провести вибори.
Зеленський запевняв, що новий закон влада розроблятиме разом зі суспільством.
Домовленості учасників нормандського саміту / Інфографіка 24 каналу