Рада попередньо схвалила порядок бронювання військовозобов'язаних, які не підлягають призову

20 вересня 2022, 16:38
Читать новость на русском

Верховна Рада у першому читанні ухвалила порядок бронювання військовозобов'язаних. Мовиться про тих, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

"За" проголосували 305 народних депутатів. Нардеп Ярослав Железняк додав, що порядок та критерії бронювання військовозобов'язаних на воєнний час визначає Кабінет Міністрів України. 

Читайте також Ще одну категорію військових в Україні звільнили від служби

Рада ухвалила закон про бронювання військовозобов'язаних

Згідно з текстом проєкту закону № 7687 про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, можуть забронювати військовозобов'язаних, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів в особливий період;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким доведено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, коли це необхідно для виконання доведених мобілізаційних завдань (замовлень);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення для задоволення потреб армії;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Віднесення суб’єктів господарювання до таких підприємств, установ і організацій здійснюється за критеріями та у порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України.

Що цьому передувало 

  • Проєкт закону №7687 передбачає розширення переліку установ і підприємств, працівники яких підлягають бронюванню у випадку, якщо це необхідно.
  • Член комітету Верховної Ради з нацбезпеки та оборони Федір Веніславський розповідав раніше, що для органів державної влади та органів місцевого самоврядування можуть бути заброньовані ті особи, які є військовозобов'язаними й безпосередньо необхідні для функціонування.
  • За його словами мова не йде про якесь кардинальне збільшення або зменшення тих чи інших категорій осіб, які можуть бути заброньовані, а про уточнення критерії бронювання. Зокрема для того, що не було неоднозначного застосування та тлумачення закону. 

Дивіться також – нардеп Федір Веніславський пояснив, що означає бронювання військовозобов'язаних: відео