Ракетний конфлікт між Росією та США: у Німеччині озвучили вимоги до Путіна
У Німеччині наголошують, що ракетні домовленості порушила Росія. Відтак Москву закликають зняти з озброєння крилату ракету задля збереження Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.
Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, пише Welt.
Читайте також: Світу загрожує ядерне знищення через Росію та США, – британські ЗМІ
Німецький міністр зазначає, що використання Росією крилатої ракети порушує договір із США.
Ключ до збереження ДРСМД лежить в Москві. Якщо Росія хоче зберегти договір, вона повинна роззброїтися так, щоб це можна було перевірити,
– сказав він.
Окрім того, Маас наголошує на необхідності розробки нових міжнародних правил ракетного контролю разом з іншими країнами, що володіють подібною зброєю.
"Терези після холодної війни змінилися. Нам потрібно створити нові глобальні правила прозорості та контролю. І саме тому ми беремо участь в дискусії з такими країнами, як Китай та Індія", – додав міністр.
Нагадаємо, що 4 грудня держсекретар США Майк Помпео заявив, що його країна вийде з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його виконання.
Ще раніше, у жовтні, президент США Дональд Трамп оголосив про вихід його держави з Договору про ліквідацію РСМД через порушення Росією умов договору.
У Росії на можливе розірвання договору реагують звинуваченнями та все новими й новими закидами у бік США. Зокрема, нещодавно Володимир Путін наголосив, що в разі скасування домовленостей Росії вдасться "гарантувати собі безпеку", а "людству має вистачити здорового глузду", аби не розвивати конфлікт.
Що передбачає Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності?ДРСМД було підписано Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту. Договір передбачає, що США та Росія відмовляються від виробництва, використання та зберігання балістичних ракет наземного базування середньої (від 1 тисячі до 5,5 тисяч кілометрів) і малої (від 500 до 1 тисячі кілометрів) дальності.