Пакет на 1 мільярд доларів від США: у Пентагоні розповіли про пріоритет у допомозі Україні
Джерело:
Міністерство оборони США26 квітня проходить 21-е засідання Контактної групи з питань оборони України у віртуальному форматі. Ллойд Остін повідомив деталі щодо підтримки нашої держави, зокрема анонсованого Джо Байденом 1 мільярда доларів.
Міністр оборони США розповів деталі про виділення ще одного оборонного пакета допомоги Україні. Це відбулося під час чергової зустрічі у форматі "Рамштайн", в якій взяли участь представники понад 50 країн.
Дивіться також У ГУР показали, як знищили гелікоптер Ка-32 на аеродромі у Москві – динамічне відео
Що передадуть американці
Очільник Пентагону заявив, що його сума становить один мільярд доларів. У ньому для захисників закладено ракети для HIMARS, снаряди, системи ППО та інше озброєння.
За словами Остіна, найвищий пріоритет – посилення української ППО.
Ми сьогодні особливо зосереджуватимемося на посиленні українських систем ППО для того, щоб Україна справді могла закривати своє небо,
– наголосив міністр.
Нагадаємо, що 24 квітня стало відомо, що Вашингтон готує Україні новий пакет допомоги в розмірі 1 мільярд доларів. Того ж дня сталася історична подія. Президент Байден підписав багатостраждальний законопроєкт про фінансування військової допомоги Україні. Йдеться про понад 60 мільярдів доларів.
Перед цим за документ голосували у Сенаті та Палаті представників. Після піврічного затягування і відмови ставити допомогу України на голосування спікер Палати представників Майк Джонсон нарешті змінив свою позицію.
Зазначимо, що ще восени 2023 року Джо Байден зареєстрував у Конгресі спільний законопроєкт про допомогу союзникам, зокрема Ізраїлю та Україні. Попри те, що Білий дім неодноразово наголошував на негайному ухваленні цього документу, а також попереджав про загрозу у разі його відхилення, Джонсон відмовлявся виносити його на голосування.
Втім, усе змінилося після 14 квітня, коли Ізраїль зазнав повітряної атаки Ірану. На порядку денному в американському суспільстві та парламенті знову опинилася підтримка союзників.
Джонсон погодився, що Україна дуже потребує допомоги. Щоправда, він замість президентського спільного законопроєкту запропонував чотири окремих – для кожного із союзників – Україні, Ізраїлю та Тайваню, а також щодо заморожених активів Росії.
Як наслідок, закон був ухвалений за скороченою процедурою – усього за чотири дні.
Пакети допомоги від США: що отримає Україна
- Після підписання закону Байден одразу повідомив, що США готують новий пакет допомоги Україні на мільярд доларів. У ньому є боєприпаси для ППО, артилерійські снаряди та бронетехніка. Зокрема, до пакета увійшли ракети RIM-7 і AIM-9M для систем ППО, зенітні ракети Stinger, додаткові боєприпаси для HIMARS, бойові машини піхоти Bradley, протитанкові ракети TOW, запасні частини, польове обладнання, навчальні боєприпаси, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання. Президент США запевнив тоді, що цей пакет допомоги відправлять вже за кілька годин після анонсування.
- За даними Politico, Вашингтон також готує до передачі один зі своїх найбільших на сьогодні пакетів військової допомоги Україні. Його вартість складе 6 мільярдів доларів.