Можемо отримати додаткові "крила", – військовий експерт назвав 3 ключові теми "Рамштайну-13"

13 червня 2023, 19:27
Читать новость на русском

15 червня у Бельгії розпочнеться нова зустріч у форматі "Рамштайн". На ній обговорюватимуть підтримку України західними винищувачами, а також покриття запасів, які витрачають для контрнаступу.

Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. За його словами, під час наступу ми втрачаємо більше, ніж при обороні, а тому потребуємо довгострокової підтримки.

Дивіться також Захід змінив позицію щодо F-16 для України: які основні характеристики винищувачів

Основне – це літаки

Він зазначив, що головною темою стане передача західної авіації. Мова йде про 50 літаків F-16, але Україна також звернулась до Австралії щодо передачі літаків F-18. Ці винищувачі країна знімає з озброєння та готова розглянути передачу їх Україні.

"Оптимістичний сценарій передбачає, що літаки можуть з’явитись до кінця цього року. Але поки у нас немає літаків, дуже важливим компонентом залишається протиповітряна оборона, про що також будуть говорити на "Рамштайні". Росія продовжує ракетні обстріли території України, через що гинуть мирні люди", – заявив Мусієнко.

Українська армія потребує довгострокової підтримки

Також нам потрібно прикривати наші війська при контрнаступі. Третя складова зустрічі – постійне постачання боєприпасів та техніки для підтримки наших наступальних дій.

"Хочу звернути увагу на заяви Макрона та Шольца, які заявили, що Україні потрібно надавати підтримку для успішного контрнаступу. У наших партнерів повинно бути розуміння, що контрнаступ – це процес, який потребує постійного забезпечення", – зазначив військовий експерт.

Що відомо про зустріч "Рамштайн"

  • 13-а зустріч формату "Рамштайн" відбудеться у столиці Бельгії Брюсселі. Міністри оборони країн-союзників України обговорюватимуть питання захисту українського неба.
  • Аналітики вважають, що цей формат зустрічей перейшов на стратегічний рівень – наші партнери розглядають питання озброєння армії на довгострокову перспективу.
  • Також, ймовірно, Україна проситиме про корегування планів поставок певних видів озброєння.