Разумков оцінив можливість повернення України в ПАРЄ

27 жовтня 2019, 22:58
Читать новость на русском

Передумов для повернення української делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи наразі немає. Натомість повернення туди Росії може призвести до серйозного дисбалансу.

Рішення про повернення української делегації прийматимуть у стінах парламенту, на цьому наголосив голова Верховної ради Дмитро Разумков в ефірі ICTV.

Цікаво: За ПАРЄ соромно, але прогинатися не збираємося, – Кулеба про подальшу долю України в Асамблеї

Він також додав, що під час свого візиту до Страсбурга провів низку зустрічей. Зокрема Разумков зустрічався із "Балтік+" – групою країн, що протестують через ситуацією із Росією.

"Балтик+" – неформальна група в ПАРЄ, що складається з кількох національних делегацій: Україна, Латвія, Литва, Естонія та Грузія. Була створена у відповідь на безумовне повернення Росії до Асамблеї.

Голова Верховної Ради наголошує, що повернення Росії – дуже небезпечний прецедент.

Повернута російська делегація фактично без виконання умов, резолюцій, які були застосовані до неї. Тому якщо і далі будуть такі прецеденти, то це призведе до серйозного дисбалансу в Раді Європи і взагалі в європейському співтоваристві,
– наголосив він.

Разумков додав, що деякі країни-члени української делегації ПАРЄ пропонують повернуться в організацію. Багато з них не погоджуються із такою позицією України.

"Я говорив, що це рішення буде прийматися в стінах парламенту. Але я вважаю, що позиція української делегації була в той час абсолютно коректною і правильною ... На сьогодні я не бачу передумов для зміни того рішення, яке було", – заявив голова парламенту.

Що відбувається у ПАРЄ і яка позиція України?

Осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи тривала у Страсбурзі від 1 до 4 жовтня. Новий склад української делегації не брав участі у сесії через повернення російської делегації до Асамблеї. До українського бойкоту також приєднались Латвія, Литва, Естонія та Грузія. Однак Україна проводитиме консультації з метою повернення довіри до ПАРЄ.

Хто активно підтримує Україну у ПАРЄ:

  • Латвія;
  • Литва;
  • Естонія;
  • Грузія;
  • Польща;
  • Велика Британія;
  • Швеція;
  • Данія.

Читайте також: Україна не готова до компромісів із сумлінням і територіальною цілісністю, – Разумков


Хто голосував за повернення Росії до складу ПАРЄ/ Інфографіка 24 каналу