Рішення про повернення української делегації прийматимуть у стінах парламенту, на цьому наголосив голова Верховної ради Дмитро Разумков в ефірі ICTV.

Цікаво: За ПАРЄ соромно, але прогинатися не збираємося, – Кулеба про подальшу долю України в Асамблеї

Він також додав, що під час свого візиту до Страсбурга провів низку зустрічей. Зокрема Разумков зустрічався із "Балтік+" – групою країн, що протестують через ситуацією із Росією.

"Балтик+" – неформальна група в ПАРЄ, що складається з кількох національних делегацій: Україна, Латвія, Литва, Естонія та Грузія. Була створена у відповідь на безумовне повернення Росії до Асамблеї.

Голова Верховної Ради наголошує, що повернення Росії – дуже небезпечний прецедент.

Повернута російська делегація фактично без виконання умов, резолюцій, які були застосовані до неї. Тому якщо і далі будуть такі прецеденти, то це призведе до серйозного дисбалансу в Раді Європи і взагалі в європейському співтоваристві,
– наголосив він.

Разумков додав, що деякі країни-члени української делегації ПАРЄ пропонують повернуться в організацію. Багато з них не погоджуються із такою позицією України.

"Я говорив, що це рішення буде прийматися в стінах парламенту. Але я вважаю, що позиція української делегації була в той час абсолютно коректною і правильною ... На сьогодні я не бачу передумов для зміни того рішення, яке було", – заявив голова парламенту.

Що відбувається у ПАРЄ і яка позиція України?

Осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи тривала у Страсбурзі від 1 до 4 жовтня. Новий склад української делегації не брав участі у сесії через повернення російської делегації до Асамблеї. До українського бойкоту також приєднались Латвія, Литва, Естонія та Грузія. Однак Україна проводитиме консультації з метою повернення довіри до ПАРЄ.

Хто активно підтримує Україну у ПАРЄ:

  • Латвія;
  • Литва;
  • Естонія;
  • Грузія;
  • Польща;
  • Велика Британія;
  • Швеція;
  • Данія.

Читайте також: Україна не готова до компромісів із сумлінням і територіальною цілісністю, – Разумков

ПАРЄ голосування повернення Росії
Хто голосував за повернення Росії до складу ПАРЄ/ Інфографіка 24 каналу