Зупинили на вулиці, а "Резерв+" не відкривається: у ТЦК пояснили, що слід робити

6 грудня 2024, 19:49
Читать новость на русском

Наприкінці весни 2024 року в Україні запрацював застосунок "Резерв+". Це дозволило військовозобов'язаним оновлювати дані і отримувати відповідні документи в електронному вигляді без візитів до ТЦК.

Втім, користування мобільним застосунком не застраховане від форс-мажорів. Наприклад, людину можуть зупинити на вулиці співробітники ТЦК і попросити показати документи, а "Резерв+" не відкривається. Очільник Черкаського ТЦК Олег Тимошенко пояснив, як слід діяти у таких випадках, передає 24 Канал.

Дивіться також Вимоги для бронювання під час воєнного стану: хто може бути звільнений від мобілізації

Чи доведеться їхати до ТЦК

Тимошенко зауважив, що коли людина не має змоги пред'явити документи, її перевірятимуть через реєстр. Перевірка відбуватиметься на місці. Однак, якщо виникнуть якісь запитання, тоді доведеться завітати до ТЦК.

Тимошенко зазначив, що рекомендує громадянам носити із собою паперові документи або роздруківку з "Резерву". 

Нагадаємо, що Міноборони України планує додати функцію онлайн-трекінгу повісток у застосунок Резерв+, що дозволить військовозобов'язаним відстежувати всі етапи надсилання паперової повістки.

Також вже невдовзі направлення на військово-лікарську комісію (ВЛК) можна буде отримувати через Резерв+. Це станеться до кінця лютого 2025 року.

У "Резерві" можна оформити онлайн-відстрочку від мобілізації для осіб з інвалідністю, студентів, аспірантів і докторантів. Щоб це зробити, потрібно оновити застосунок до версії 1.4.3. Якщо у військовозобов'язаного ще є чинна відстрочка, то зможе податися на наступну лише після закінчення цієї.

У планах влади перетворити "Резерв+" на загальнонаціональний рекрутинговий центр. Цифровізація дозволить автоматизувати процеси, але ТЦК не розформовуватимуть, а перетворять в офіси обслуговування військовослужбовців.

До слова, у Черкаському ТЦК відповіли, чи вважається повістка, яку не встигли забрати з пошти, врученою. Крім того, Олег Тимошенко пояснив, як влаштуватися працювати до військкомату. За словами очільника ТЦК, до них призивають людей із цивільного життя. Кадрів у територіальних центрах бракує.

Працівники військкоматів також можуть брати участь у бойових діях у складі зведених підрозділів.

Відповідно до змін у законодавство, вручати повістки поштою мають особисто. Якщо поштар не застав громадянина, тоді йому залишають повідомлення. Людина має 3 дні, аби забрати повістку з пошти.