Цього ніхто не очікував: чому росіяни стрімко втрачають свої гелікоптери
У Росії дедалі частіше трапляються технічні несправності з гелікоптерами. Не залишається сумнівів, що мовиться не про випадковість, а про закономірність.
Керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко розповів 24 Каналу, що проблеми є не лише з гелікоптерами, а з усією армійською авіацією. Розв'язати їх окупанти ніяк не зможуть.
Читайте також Путін поспішає: як ЗСУ використовують це для збиття російських "сушок"
Чому Росія втрачає гелікоптери
Першою причиною є великі втрати на полі бою. Вони продовжуються та з цим не можна нічого вдіяти.
Друга причина полягає у дуже серйозному навантаженні на пілотів, екіпажі, персонал, який обслуговує судна.
Гелікоптери, як і літаки, повинні частіше проходити відповідні роботи для ресурсності. До того ж Україна атакує аеродроми, тому гелікоптери треба постійно передислоковувати, розосереджувати,
– розповів Мусієнко.
Наприклад, літак з молодим екіпажем летить на аеродром Моздок, хоча раніше звідти ніколи не літав. Посадка там важка, а часу на навчання, тренування немає. Тому дедалі частіше стаються катастрофи.
Раніше російське командування вважало, що мережа аеродромів поруч з кордоном України, є дуже зручною. Тепер, коли туди прилітають дрони, доводиться в екстреному порядку все міняти.
Цього ніхто не очікував. У Росії не думали, що зіткнуться з такими викликами й доведеться думати, як сховати свої літаки,
– зауважив Мусієнко.
Розв'язати проблему не вдасться
Щодо гелікоптерів, то раніше ворог міг собі дозволити приземлитися, наприклад, під окупованими Мелітополем чи Бердянськом, дозаправитися там і летіти далі. Проте зараз окупанти не можуть цього робити, адже туди прилітає.
Треба придумувати щось інше, тому здебільшого росіяни намагаються діяти з території Росії, на сході та на північному сході,
– додав військовий експерт.
З огляду на те, скільки коштів виділяє Росія на авіацію, принаймні проблем з деталями не мало б виникнути. Але насправді все зовсім не так. Тому як би не намагався голова ворожого міноборони переконувати, що все під контролем, – повністю розв'язати цю проблему окупантам не вдасться.