Росія та Китай можуть скористатися цим, – журналіст про наслідки обстрілу Ізраїлю з Лівану
Інцидент з тим, що Ліван випустив ракети в бік Ізраїлю, може стати сигналом для так званого нового фронту. Ізраїль міг дипломатично переконати в тому, що переговори – найкращий спосіб розв'язання конфлікту, проте відповідних перемовин останні роки не було.
Водночас наразі набагато складнішою є ситуація всередині Лівану. Про це розповів головний редактор порталу "Україна по-арабськи" Мохаммад Фараджаллах.
До теми Ізраїль відхилив пропозицію Єгипту про гуманітарне перемир'я, – ЗМІ
"Це дасть серйозний сигнал для Росії та Китаю – скористуватися відповідною ситуацією, щоб засуджувати підтримку Ізраїлю США. Це отримає більш масштабний та серйозніший виклик в міжнародній політиці", – сказав Фараджаллах.
Ймовірна позиція країн щодо конфлікту на Близькому Сході
Журналіст пояснив, що під час своєї каденції 45-й президент США Дональд Трампа приймав рішення проти ООН й визнав Єрусалим повністю ізраїльською територією.
Це показало, що Трамп 4 роки не міг змінювати баланс. Він навпаки підштовхнув Ізраїль на нову ескалацію й до нової проблеми,
– сказав головний редактор порталу "Україна по-арабськи".
Він додав, що наразі ракети, які випустив ХАМАС – серйозний "ляпас" ізраїльській обороні.
Окрім того, Мохаммад Фараджаллах звернув увагу й на позицію Єгипту щодо відповідної ситуації. Він пояснив, що наразі Каїр не може бути нейтральним, оскільки всі арабські й мусульманські народи солідарні з палестинським.
Фараджаллах про обстріл Ізраїлю: дивіться відео
Конфлікт на Близькому Сході: коротко
- На початку травня почалося загострення ізраїльсько-арабського конфлікту.
- 10 травня з території Сектора Гази випустили ракети на Ізраїль, держава атакувала у відповідь
- 13 травня збройні сили Ізраїлю заявили про початок військової операції проти Сектору Гази. Проте невдовзі вони уточнили, що наземну операцію там не проводять.
- 14 травня ізраїльські винищувачі завдали удару по будівлі штабу руху ХАМАС.