Про це видання пише з посиланням на заяву Армії оборони Ізраїлю, яка фактично частково заперечує попередню заяву.

Читайте також В Ізраїлі можливе громадянське протистояння, – історик про конфлікт на Близькому Сході

Нова заява Ізраїлю про наземну операцію у Секторі Гази

Уточнення: сьогодні в Секторі Газа немає наземних військ ЦАХАЛу (Збройні сили Ізраїлю – 24 канал). Повітряно-наземні сили ЦАХАЛ завдають ударів по цілях в Секторі Газа,
– йдеться у повідомленні.

Видання зазначає, що заява англійською мовою і коментарі спікера армії Джонатана Конрікуса про те, що в Секторі Гази є сухопутні війська, заплутали журналістів по всьому світі. Тому вони поширили інформацію про те, що Ізраїль почав наземний наступ.

Водночас журналістка Wall Street Journal в Ізраїлі та Палестині Феліція Шварц у мережі повідомила, що представник ЦАХАЛу Джонатан Конрікус сказав їй, що "в Секторі Газа є сухопутні війська". Однак через 2 години він відмовився від своєї заяви.

Раніше заявляли про повномасштабний наступ

У попередній заяві ЦАХАЛу йшлося про те, що повітряні та наземні війська ізраїльської армії атакують Сектор Гази.

З цієї заяви не було чітко зрозуміло, чи були війська Ізраїлю в Секторі Гази. Однак Конрікус уточнив, що ЦАХАЛу почав наземну операцію там.

Загострення ситуації між Ізраїлем та Сектором Гази: основне

  • У травні 2021 року конфлікт між Ізраїлем та Палестиною загострився, коли Ізраїль почав виселяти палестинців з їхніх домівок у Східному Єрусалимі.
  • Спалахнули сутички на Храмовій горі та в районі Шейх-Джарра, де живуть палестинці. Внаслідок зіткнень постраждали понад 200 людей.
  • Після цього почалися масові ракетні обстріли з обох сторін. Про жертв повідомляє і Ізраїль, і Палестина.