Як повідомляють ЗМІ, у Секторі Гази загинули 20 осіб, із них – 9 дітей. Серед загиблих – один із бойовиків-офіцерів ХАМАСу.

До речі Радбез ООН обговорить ситуацію в Єрусалимі

ХАМАС випустив 7 ракет

Протитанкова ракета була запущена з Сектора Гази в бік ізраїльської території. Згідно з інформацією в палестинських джерелах, була запущена ракета "Корнет". Пресслужба Армії оборони Ізраїлю зазначила, що обстріляли цивільний автомобіль на кордоні з сектором. Водій машини отримав легке поранення. Він доставлений в лікарню.

У відповідь Ізраїль запустив свої ракети. Як повідомляє Міністерство охорони здоров'я у Секторі Гази, загалом загинули 20 осіб, один із них – високопоставлений чиновник бойовиків.

Сили оборони Ізраїлю заявляють, що нинішнє загострення, ймовірно, триватиме щонайменше кілька днів. Там оголосили, що починають завдавати авіаударів по об'єктах ХАМАС у секторі Гази.

Напруження у День Ізраїлю

В Єрусалимі в ході зіткнень на Храмовій горі протягом 10 травня отримали поранення 305 учасників. Сім з них – у важкому стані. Нагадаємо, що влада Ізраїлю і раніше попереджала, що 10 травня – у День Єрусалима можливе загострення сутичок. Передував цьому тиждень заворушень біля Шхемських воріт, в районі кварталу Шейх Джар і на Храмовій горі.

Приводом для конфлікту стало рішення окружного суду про виселення 8 арабських сімей з їхніх будинків.

Що це за свято – День Ізраїля?

В Ізраїлі 10 травня відзначається День Єрусалима. У 1967 році в цей день східна частина міста перейшла під контроль Ізраїлю після Шестиденної війни.

За традицією, в цей день в ізраїльській столиці проводиться "Марш з прапорами" ("Рікудо дгалім"), в якому беруть участь тисячі євреїв, в основному, представників релігійного сіонізму.

Дані з newsru.co.il

Конфліктна ситуація в Ізраїлі: коротко

  • 7 квітня в Східному Єрусалимі спалахнули зіткнення між бійцями ізраїльської прикордонної поліції й палестинцями. Епіцентрами заворушень стала Храмова гора і район Шейх-Джаррах.
  • За даними палестинського інформаційного агентства Wafa, основні зіткнення 8 травня ввечері й у ніч на 9 травня відбувалися у мечеті Аль-Акса.
  • Ізраїльські силовики стріляли по прихожанам гумовими кулями, а також використовували світло-шумові гранати і сльозогінний газ.
  • Тим часом, на тлі загострення, Армія оборони Ізраїлю влаштувала найбільші військові навчання у своїй історії.