Не хоче залякувати росіян перед виборами: звідки Кремль бере людей на війну
На тлі початку передвиборчої кампанії Владімір Путін продовжує вдавати, що у російської армії "потєрь нєт", а війна проходить за сценарієм Росії. Однак станом на сьогодні Росія наближається до вичерпування людських ресурсів, до яких можна було застосувати "приховану мобілізацію".
Про це 24 Каналу розповіла голова благодійного фонду "Русь сидящая" Ольга Романова. Вона переконана, що рано чи пізно російський диктатор оголосить про нову хвилю мобілізації.
Дивіться також Під ударом Україна, США та Євросоюз: нові тези пропаганди, якими Росія атакуватиме світ
Чи є у Путіна людський ресурс для війни
Росія втрачає на фронті сотні солдатів на день убитими та пораненими. А для того, щоб підтримувати свій "статус кво", Путін вимагатиме від російської армії руху вперед. Можливо, поки що майбутню мобілізацію можуть не проводити в Москві та Санкт-Петербурзі, але усі інші регіони Росії вона майже напевно не омине.
Поки що перед (президентськими – 24 Канал) виборами їм (Кремлю – 24 Канал) не хочеться нікого залякувати. Поки що Росія має резерв у вигляді ув'язнених, тисяч 120 – 150 ще можна набрати. Також є резерв у національних краях та серед тих, хто лише недавно отримав російське громадянство. Це все працює на "утилізацію" і, як вважають кремлівські ідеологи, на "оздоровлення суспільства",
– пояснила Романова.
Така мобілізаційна політика повністю влаштовує більшість росіян. Однак, коли ресурс для такої "прихованої мобілізації" в Росії закінчиться, Путіну доведеться почати примусово мобілізувати росіян з великих міст. А вони можуть почати протестувати проти цього рішення.
Що відомо про мобілізацію в Росії
- Перші повідомлення про те, що Росія готується до нової хвилі мобілізації, з'явилися ще напередодні українського контрнаступу. Тоді Путін підписав цілу низку рішень, спрямованих на посилення заходів щодо набору нових солдатів.
- Очікували, що нова мобілізація в Росії розпочнеться восени 2023 року. Однак на тлі того, що російська армія втримала лінію фронту, в Кремлі ухвалили рішення відкласти масовану мобілізацію до весни 2024 року.
- До того часу Путін покладався на механізми прихованої мобілізації, які забезпечували агресора приблизно 20 тисячами новобранців на місяць. Варто зауважити, що співставну кількість російських військових Сили оборони знищували за цей проміжок часу.
- Попри це, спираючись виключно на приховану мобілізацію, агресор зумів сформувати 2 нові загальновійськові армії: 18-ту, яка воює на Херсонщині, та 25-ту, яку окупанти кинули на Куп'янський напрямок.