Для чого Путін міг підіймати свій літак "судного дня"
У Москві нещодавно знову підняли літак "судного дня" – Іл-96. Такими діями Владімір Путін може продовжувати свій ядерний шантаж.
Російський правозахисник Марк Фейгін розповів 24 Каналу, що невідомо, хто був на борті та що росіяни перевозили на цьому літаку. Проте у Кремлі, ймовірно, зробили це навмисно.
Дивіться також 25 "Орешників" на місяць і 300 на рік: як Росія розганяє ІПСО на Заході та лякає світ ракетами
Чому Путін підняв у повітря Іл-96
Марк Фейгін зауважив, що Владімір Путін міг віддати наказ, щоб у повітря підняти літак "судного дня" для того, аби ще більше нагнітати ситуацією серед партнерів України.
Це робиться для того, щоб залякувати світ. Мовляв, ми на грані ядерної війни,
– сказав він.
Ймовірно, такими діями Владімір Путін хоче показати партнерам України, що ядерної загрози можна уникнути, якщо Захід віддасть наші території Росії.
Я думаю, багато робиться для того, щоб донести світові такі плани. Однак жоден з епізодів, коли росіяни робили щось схоже, зокрема підписували ядерну доктрину чи проводила навчання, чи розміщували у Білорусі тактичної ядерні боєголовки – все було показовим,
– зауважив правозахисник.
Він додав, що застосування літака "судного дня" теж є демонстративним, для того, щоб світові лідери почали нервувати.
Зверніть увагу! Військовий експерт Роман Світан припустив, що підняття в небо літака Іл-96 може свідчити, що Росія готується до використання нових ракет або слугувати елементом інформаційно-психологічної операції окупантів.
Варто нагадати, що президент Росії Владімір Путін підписав із білоруським лідером Алєксандром Лукашенком договір про взаємну безпеку. Цей документ передбачає спільний захист суверенітету та конституційного ладу обох країн, включно з можливістю використання російської ядерної зброї. Відомо, що Лукашенко попросив розмістити на території Білорусі ракетний комплекс "Орешник".
Путін заявив, що Росія планує завдавати ударів по центрах прийняття рішень у Києві за допомогою гіперзвукової балістичної ракети "Орешник". За його словами, у випадку масового використання ефект може бути порівняний із ядерною зброєю.