Питання України та НАТО: Кулеба пояснив, в чому полягає цинізм Москви
Джерело:
"Свобода слова" на ICTVВ українському МЗС прокоментували зухвалі заяви російських політиків про Україну та НАТО. Кремль вимагає гарантій того, що Альянс не розширюватиметься на схід.
Процес збирання європейських країн на підтримку членства України у НАТО триває. Він є доволі складним, пояснив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Зверніть увагу Росія сипле погрозами на випадок розміщення військ НАТО в Україні
У чому полягає цинізм з боку Москви
Коментуючи заяви про невступ України до Альянсу, очільник МЗС звернув увагу на абсурд та цинізм цієї ситуації. За його словами, у Москві прекрасно розуміють, що членство України у НАТО – це питання не "завтрашнього" дня, а, умовно кажучи, "післязавтрашнього". Втім, там вимагають "вже і зараз їм все гарантувати".
Кулеба про позаблоковий статус України
Кулеба зауважив, що наводив своїм іноземним колегам кілька простих прикладів. У 2014 році, коли Росія вдерлася на Донбас, Україна була позаблоковою державою. Такий статус тоді був офіційно закріплений у законодавстві. "Ми вже трохи забули, що у нас тоді не було ніякої інтеграції до НАТО. Та це не зупинило Росію від агресії проти України", – зауважив Кулеба.
Нейтралітет не допоміг Молдові, – міністр
Кулеба також згадав, як у 1994 році Молдова проголосила нейтралітет. Цей статус не дозволяє країні мати на своїй території військові бази інших країн. Там сподівались, що це допоможе врегулювати проблему з Придністров'ям. Очільник МЗС зауважив, що тоді Кишинів пішов й на ще одну російську вимогу – прямий діалог з Придністров'ям. "При усій симпатії до молдовських колег, але нічим нейтралітет їм у врегулюванні конфлікту не допоміг", – резюмував урядовець.
До теми У Німеччині вважають, що Україну треба взяти до ЄС, але не до НАТО
Кулеба каже, що Росія хоче дискусій
"Тому така теза (про невступ України до НАТО – 24 канал) вкинута. Безумовно, буде якесь обговорення. Це те, чого прагне Росія – щоб відбулася якась дискусія", – підкреслив Кулеба. Водночас він наголосив, що майбутнє України буде вирішувати виключно український народ. За його словами, це питання є принциповим. Напередодні очільник МЗС заявив, що Україна отримає членство у НАТО, коли столиці трьох країн-членів Альянсу змінять свій погляд на відносини з Києвом. Кого саме він мав на увазі – посадовець не уточнив.
Путін не хоче, аби Україну взяли в НАТО
- Нещодавно Москва знову заговорила про "червоні лінії" для України. Серед них називають і вступ до Північноатлантичного альянсу. Тамтешнє МЗС зухвало скаржиться на військові навчання Заходу біля російських кордонів.
- У відповідь американський президент Джо Байден рішуче заявив, що не приймає нічиїх "червоних ліній". Це підтвердив й держсекретар країни Ентоні Блінкен. Він запевнив, що НАТО не планує застосовувати агресію щодо Росії.
- Раніше Путін заявив, що хоче юридичних гарантій того, що НАТО не розширюватиметься на схід. Він мав на увазі членство України в Альянсі. 7 грудня Байден та Путін поспілкуються у форматі відеозв'язку. У Росії прагнуть, щоб вони обговорили це питання.
До слова, НАТО готує нові антиросійські санкції: дивіться відео 24 каналу