Про це розповів глава Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер. Він також не вірить у можливість повномасштабного вторгнення Росії на територію України.

До теми У Росії назвали вступ в НАТО "червоною лінією" для України

За словами Ішингера, у Москві знають, що ціна за наступ буде значно вищою, аніж вигода. Водночас Володимир Путін давно боїться, що США таки приймуть Україну та Грузію до НАТО. Це є "червоною лінією" для Кремля.

Втім, на думку дипломата, не можна сказати, що Україна та Грузія ніколи не можуть стати членами НАТО.

Але ми могли запропонувати Україні орієнтуватися на фінів у довгостроковій перспективі. Фінляндія є членом ЄС, але не НАТО,
– наголосив Ішингер.

Дипломат вважає правильним, що нова коаліційна угода спочатку займає чітку позицію щодо ситуації в Україні та Білорусі, а лише потім говорить про Росію.

Як додав Ішингер, Росія проводить "опортуністичну політику", тому з нею потрібно вести переговори з позиції сили.

Дізнайтеся більше Путін хоче, аби Україну не приймали у НАТО: як відреагували у МЗС

Цікаво – блог Олексія Печія про вступ у НАТО: дивіться відео

Вступ України в НАТО: останні новини

  • Дмитро Кулеба заявив, що Україна зможе вступити до НАТО, коли столиці 3 країн-членів Альянсу змінять свій погляд на відносини з Києвом. Однак дипломат відмовився сказати, про кого саме мовиться.
  • Помічник російського президента Юрій Ушаков сподівається, що під час перемовин Володимира Путіна та Джозефа Байдена 7 грудня можуть порушити питання про невступ України в НАТО.
  • У Кремлі заявили, що Північноатлантичний альянс грається з вогнем, коли обіцяє членство Україні та Грузії.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія не впливатиме на питання членства України в Північноатлантичному альянсі.