Росіяни "перевіряють реакцію" ЗСУ на Донбасі після нападу на Харківщині: ISW пояснив ці дії

29 травня 2024, 07:04
Читать новость на русском

Джерело:

ISW

Російські окупанти нещодавно здійснили чотири механізовані атаки на Донеччині. Вороги не досягли значних успіхів, проте мали іншу мету.

Аналітики ISW пояснили дії ворогів у Донецькій області. Адже 10 травня Росія почала наступ на Харківщині

Дивіться також ЗСУ зупинили росіян на Харківщині, ворог окупував Уманське: як змінилася лінія фронту за тиждень

Навіщо Росія діє на Донеччині 

Російські війська здійснили 4 механізовані атаки силами ротних і менших підрозділів на кількох оперативних напрямках у Донецькій області: вони не досягли значних успіхів, але, ймовірно, перевіряли реакцію України після боїв на Харківщині, 
– припустили фахівці.  

За їхніми даними, на кадрах від 27 – 28 травня, видно, як російські війська проводять посилені взводні механізовані атаки:

  • на схід від Часового Яру,
  • на схід від Новопокровського,
  • біля Новомихайлівки,
  • в Старомайорському.

За даними аналітиків ISW, окупанти тільки незначно просунулися в атаках на схід від Новопокровського та Старомайорського та не здійснили підтверджених просувань біля Часового Яру чи Новомихайлівки.

"Останніми днями російські війська зменшили темп атак і просування на півночі Харківської області та збільшили темп атак у напрямку Покровська (Авдіївки)", – пояснили аналітики.

В американському Інституті вивчення війни кажуть, що ці російські механізовані атаки – по одній на кожному з нинішніх чотирьох операційних напрямів Росії – є обмеженими, порівняно з попередніми російськими механізованими атаками на початку або під час наступальних зусиль.

Аналітики ISW пояснили, що, ймовірно, атаки 27 і 28 травня мали мету – оцінити реакцію та оборонні можливості українських військ на Донецькому напрямку.

Окрім того, нещодавні російські наступальні зусилля на півночі Харківської області, ймовірно, були спрямовані на те, щоб:

  • скористатися нестачею української живої сили та матеріальних засобів до того, як очікувана військова допомога із Заходу прибуде на лінію фронту;
  • створити можливості для російських військ в інших місцях.

Ба більше, російські війська, ймовірно, прагнули перевірити, чи є слабкі місця на лінії фронту в Донецькій області.

Що повідомляв Генштаб про дії ворога 

  • Ввечері 28 травня Генштаб ЗСУ повідомив, що вороги наростили інтенсивність атак майже по всій лінії фронту. Адже бойових зіткнень вже було 108.
  • Окрім того, станом на вечір 28 травня ще тривали бої на 18 ділянках. Найбільш напруженою була ситуація на Покровському напрямку. Проте Сили оборони стримували натиск і давали рішучу відсіч загарбникам.
  • Щодо Харківщини, то вороги 6 разів атакували українські позиції, ще тривали дві штурмові дії росіян в районі Вовчанська. На жаль, окупанти не припиняють застосовувати керовані авіаційні бомби, ворожа авіація робить смертоносні пуски із території російської федерації без входу у повітряний простір України. Детальніше про різні ділянки фронту – читайте за посиланням