Росіяни імітують великий наступ на фронті, і до Нового року вони не заспокояться

21 листопада 2023, 14:13
Читать новость на русском

Ближче до другої половини листопада російське командування інтенсифікувало штурмові дії на низці ділянок. Так ворог створює візуалізацію якогось великого наступу по всій лінії фронту, хоча це не так.

Найбільш небезпечною зоною їхнього наступу була, є і залишається Авдіївка. На інших ділянках не легше, але там є дещо інша функціональна ситуація у ворога.

Читайте також Ексрегіонал Царьов одним махом зіпсував 10-річну російську пропаганду

Куп'янськ

У районі Куп'янська на Синьківку здійснюють тиск підрозділи 25, 138 ОМСБр зі складу 6 армійського корпусу, а на Піщане – 7 ОМСП зі складу 11 армійського корпусу. Головним завданням у цій локації для них є заволодіння панівними висотами, але їх штурми на цьому етапі завершуються провалом.

У цілому картина на Лимано-Куп'янській осі у питанні наступальних можливостей окупантів не змінюється. У них є кількість, але серйозне питання до якості, а саме – комплектації, яка б дозволяла ефективно наступати. Цей важливий чинник виявив себе минулого літа, коли росіяни так само активно полізли на Лиман, Борову та Куп'янськ, зазнавши в результаті серйозних втрат і практично не маючи досягнень.

Оборонний функціонал дозволяє їм наступати, однак результат викликає бурхливі дискусії. Був би наступальний функціонал, повірте, була б зовсім інша картина.

Однак це не означає, що від цього нашим хлопцям десь легко – ні. Відсутність повноцінного наступального потенціалу змушує окупантів використовувати те, чим вони дорожать найменше, – людський ресурс у великій кількості.

Бахмут

Під Бахмутом, в районі Кліщіївки це особливо відчутно. Хвилеподібні штурми, які відновилися, буквально встеляють поля трупами російських військових. Але системність свідчить, що з низки напрямів командування на місцях одержало наказ наступати. Окупанти намагалися промацати нашу оборону у напрямку на Бондарне силами 137 парашутно-десантного полку зі складу 106 повітряно-десантної дивізії.

До теми Чому нема сенсу рахувати, скільки Росія витратила грошей на ракети

Росіяни не залишають спроб діяти на напрямку Андріївки. Для посилення цих дій під Одрадівку загнали підрозділи 83-ї ОДШБр. Також там помітили 89 танковий полк 3 армійського корпусу, який, найімовірніше, найближчим часом буде залучений на Андріївському напрямку.

Очевидно, що цей наказ обумовлений необхідністю отримати якийсь результат до виступу Владіміра Путіна. Відбити Кліщіївку – показати, що вони можуть повертати втрачені позиції. Прорватися у Куп'янськ – подарувати надію на нові перемоги 2024 року. Захопити Авдіївку…

Авдіївка

Окупанти намагаються розповзатися ліворуч від залізниці, не маючи можливості ґрунтовно закріпитися праворуч. 9 ОМСБр кидається у напрямку Уманського з Водяного, а з Пісків намагаються тиснути на Першотравневе.

Триває концентрація сил для чергової хвилі наступу з метою прориву праворуч залізниці, з наступним захопленням сіл Степове та Північне.

До Нового року інтенсивність атак не зменшиться

Вся лінія зіткнень пожвавилася в останні тижні. Інтенсивність дій каталізується командуванням окупантів у спробі промацати слабке місце в обороні Сил оборони України і піднести успіх на цій локації як певну перемогу, епічне досягнення.

Важливо Байден вимагає не кидати Україну

З урахуванням одночасно активізації, навіть на тих ділянках, на яких у росіян мало шансів досягти хоч якогось результату, можна говорити, що вороги не мають повної інформації про можливості українських військ.

Окрема розмова стосується того, що ця активізація відбувається в період погіршення погодних умов, що також ускладнює для ворога виконання поставлених завдань. Але, знову ж таки, питання втрат та умов, у яких ведуться штурмові дії, не турбують командування окупантів. Щонайменше до Нового року інтенсивність атак не знизиться.