Росія скоротила експорт нафти: чому країні-агресорці бракує палива
У Росії почалися серйозні проблеми з паливом. Хоча країна-агресорка скоротила експорт нафти за кордон, на внутрішньому ринку її не побільшало.
Експерт з нафти та газу Михайло Крутихін сказав 24 Каналу, що одна з основних причин цієї ситуації полягає в тому, що в Росії скоротився видобуток як такий, адже компаніям невигідно вкладати кошти в нові родовища.
До вашої уваги Продавати, аби продавати: як Росія втрачає мільярди на експорті нафти
"Нафтові компанії намагаються якомога більше продати за кордон навіть за меншими цінами", – зазначив Крутихін.
Чому в Росії почались проблеми з нафтою: дивіться відео 24 Каналу
За його словами, російська влада також не сприяє ситуації. Тепер нафтовим компаніям не компенсують збитки від реалізації бензину на внутрішньому ринку та збільшують податки.
Чи вплинула війна в Україні
Під час активних бойових дій потрібно безперебійно заправляти військову техніку. Для цього потрібні значні запаси палива.
Я думаю, на фронт віддаватимуть усе, що тільки можна. А для цивільного населення ціни зростатимуть,
– додав Крутихін.
Так, дефіцит палива відчули не лише в окупованому Криму чи десь у Ростовській області. Проблема шириться по всій країні-агресорці, де тепер навіть складно вчасно підвезти продукти в магазини.
Що з російською нафтою: останні новини
- Як відомо, 5 лютого набула чинності заборона Євросоюзу на імпорт російських нафтопродуктів. Напередодні вдалось погодити граничні ціни.
- З огляду на світові санкції проти російських газу та нафти, країни ЄС значно скоротили їх імпорт. Натомість зросли частки Норвегії, Саудівської Аравії та США.
- Санкції завдали значного удару по російській економіці. Через обмеження на експорт нафти країна-агресорка втратила 15,6 мільярда доларів.