Пропагандисти приписали Пентагону зневіру у можливості перемоги України: чому це фейк
Джерело:
Центр стратегічних комунікаційРосійська пропаганда продовжує створення недолугих фейків. Тепер пропагандисти вирішили збрехати про те, що Пентагон не вірить у перемогу України.
У Центрі стратегічних комунікацій відзначили, що пропагандисти спотворили слова голови Комітету начальників штабів Збройних сил США генерала Марка Міллі. Тобто пропагандисти просто маніпулювали заявою генерала.
Зверніть увагу Фото з нібито українськими військовими в кучугурах снігу – фейк: хто на них насправді
Що насправді сказав Міллі
За даними фактчекінгового ресурсу StopFake, генерал Міллі насправді говорив про те, що Україна навряд звільнить всю свою територію виключно військовим шляхом і "в найближчі кілька тижнів". Тобто мова не йде про те, що США не вірять у перемогу України, а мова йде про те, що перемоги не буде в найближчі тижні.
Крім того, пропагандисти упустили цікавий момент, адже генерал Міллі підкреслив, що ймовірність перемоги Росії у війні з Україною близька до нуля, адже окупанти не досягли своїх стратегічних цілей, і зараз не може досягти оперативних і тактичних цілей.
Військове завдання – фізично вибити росіян з України – дуже важке. І це не станеться протягом найближчих кількох тижнів, якщо тільки російська армія повністю не розвалиться, що малоймовірно,
– так говорив Міллі.
Окупанти запустили нову ІПСО на тлі планових відключень світла
Після того, як кілька людей в Одесі вийшли перекривати дорогу через відсутність світла, росіяни вирішили запустити нову ІПСО для того, аби зняти відповідальність з Росії за пошкодження енергосистеми та перекласти її на українську владу. Росіяни створили цілі методички – перелік шаблонних фраз, деякі з яких навіть в українському перекладі, фото з закликами до протестів та перелік телеграм-каналів з відкритими чатами, у яких це можна поширювати.
Крім того, у мережі з'явилися нібито одеські телеграм-канали, де публікують фото з "освітленого Львова" – мовляв, там світло є, а в Одесі чомусь немає. Таким чином окупанти намагаються поширити меседжі про необхідність миру з Росією та про перемовини й намагаються роз'єднати суспільство.
Цікаво – як змінилася риторика путінських ЗМІ: дивіться відео