Дуже правильний крок, – Черник сказав, чи є достатньо резервів для ротації на передовій
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що вдалося запустити процес ротації військових підрозділів на південному та східному фронті. Та є бойова сила для того, аби заміщувати тих, хто перебуває на лінії розмежування.
Про це 24 Каналу розказав військовий експерт Петро Черник, зауваживши, що є велетенський білорусько-російсько-український кордон. Його протяжність – понад 2000 кілометрів. Зазначимо, що на думку Сирського, ротація "дозволить стабілізувати обстановку та позитивно вплине на морально-психологічний стан наших воїнів".
Дивіться також Воювати має кожен п'ятий, – Дикий прокоментував нагальні потреби в мобілізації
"Ми там тримаємо сили й засоби. За два роки люди постійно приходили допідготовку, донавчання, тренування і тому подібне. Готова бойова сила. Дуже правильний і влучний крок вищого воєнного командування", – наголосив військовий експерт.
Черник додав, що за дуже стислі терміни зуміли провести аудит особового складу. Він наголосив, що нарешті починають будувати по-справжньому дієву, багатокомплексну систему оборонного укладу, де ротація військ на передовій точно має займати важливе місце.
Ми сходу навчаємося та є рішення, які навіть перезрівають, але має прийти точка, щоб знайшлися організаційні та, найголовніше, вольові якості тих чи інших найвищих очільників, щоб запустити той чи інший процес. Прекрасно, що дійшли до цієї точки,
– сказав військовий експерт.
Мобілізація в Україні: новини
- Парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Перед другим читанням проєкт закону розглядає комітет ВР. За словами Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, саме там тривають запеклі дискусії.
- Виданню Financial Times у Міноборони України заявили, що новий закон про мобілізацію покликаний для того, аби оновити правову базу перед хвилею призову у 2024-му році. Тоді до лав українського війська можуть долучитися 500 тисяч військових. Здебільшого, ці зусилля спрямовані на те, аби замінити на фронті 330 тисяч виснажених військових.
- Також в оборонному відомстві зазначили, що 400 – 500 тисяч – загальні оцінки, які коригують залежно від розвитку подій на театрі бойових дій та які неможливо одразу задовольнити. Там додали, що триває процес посилення ЗСУ, зокрема, для того, аби була можливість звільнити тих військових, хто захищає державу з перших днів повномасштабної війни.